Tek bir çift Ortopedik Tabanlık yeterli mi?

Yürümek amacıyla satın aldığınız bir çift ayakkabının, aynı anda basketbol, futbol, tenis gibi farklı  spor dallarına da uygun olmasını beklememelisiniz. Arzu ettiğiniz destek ve performansı bulamazsınız.

 

Aynı şekilde kişiye özel ortopedik tabanlıklar da kullanım amaçlarına göre farklı sertlik ve yastıklama derecelerinde olmalıdır. Tek tip malzemeden üretilmiş, her türlü amaca ortak hizmet eden kişiye özel tabanlıkların sunacağı destek ve konfor size yeterli olmayabilir.

 

Örneğin,  bisiklet sporu ile ilgilenen bir kişinin kullandığı bisiklet ayakkabıları ayağı bir çorap gibi saran son derece sert ve düşük hacimlidir. Dakikada 90-120 kez basılan pedala, gücü verimli bir şekilde aktarmak üzere seçilen tabanlık da buna uygun olarak sadece 41 gr. ağırlığında, her türlü bisiklet ayakkabısı ile mükemmel uyum ve destek sağlayacak FootBalance Performance serisi olacaktır.

 

Öte yandan aynı kişi, bireysel fitness antremanlarını daha geniş hacimli ve esnek yapıda bir spor ayakkabısı ile yapacaktır. Burada tabana uygulanan güç ve destek ihtiyacı, tabanlığın esneme kapasitesi, idman ve koşu antremanları esnasında bisiklet ayakkabılarından büyük farklılık gösterecektir. Bu örnekte olduğu üzere seçilecek olan ortopedik tabanlık Game veya Max serisinden olduğu taktirde kişinin aradığı performans, destek ve konfor maksimum düzeyde olacaktır.

 

Özetle, ayaklarınıza özen gösteriniz. Kullandığınız ortopedik tabanlık seçiminin kullanım amacınıza uygun olması doğru ayakkabı seçiminiz kadar önemlidir.

Sağlıklı ayak, bilek, diz, kalça ve omurga; doğru basış ve doğru bir vücut dizilimi ile sağlanabilir.

100% kişiye özel ortopedik tabanlıkların size olan eşsiz katkısı budur.