Ateş Boran

Ben Ateş Boran. 25 yıldır jimnastik, kürek gibi farklı spor dallarıyla uğraştıktan sonra son 8 yıldır crossfit atleti ve yarışmacısı olarak kariyerime devam ettim. Yoğun antrenman programım süresince, düz taban olmamdan dolayı belirli sıkıntılar ve ağrılar çektim. Yıllar içinde birkaç farklı tabanlık denedim. İstediğim rahatlığı ve verimi hiçbirinde bulamadığım gibi perfomansımı da kötü yönde etkiliyorlardı. FootBalance, kişiye özel ortopedik tabanlıklara başladığımdan beri hem antrenmanlarımda hem de günlük hayatımda çok verim aldığımı söyleyebilirim. Sadece benim ayak tabanıma özel bir ürüne sahip olmanın pozitif etkilerini hemen görmeye başladım. Antrenmanlarımı yaparken sanki tabanlık yokmuş gibi rahat hissettirirken, sonrasındaki ağrılarımı ciddi düzeyde azalttı.

Murat Güneli

14 yıldır antrenör olarak çalıştığım süre boyunca çeşitli spor dallarını deneyimleme fırsatım oldu. 8 yıldır Crossfit antrenörü ve sporcusu olarak devam etmekteyim. Son 1 senedir pandemi ile birlikte arazi koşullarını da antrenman sistemime dahil ettim. Yarışma hazırlığı içerisine girince ekipman ve destekleyici ürün ihtiyacım oldu. FootBalance performans ürünleri içerisinde OS1st kalf koruyucularını koşularımda kullanmaya başladım. Deneyimlerim sonucu uzun süren antrenmanlarda alt bacaklarımdaki kas ağrılarını azalttığını, antrenman süresince yorgunluk hissiyatını baskıladığını ve sonrasında toparlanma süresini hızlandırdığını tecrübe ettim.

Neyran Güneli

Merhaba, ben Neyran Güneli. 2013 senesinden beri hem atlet hem antrenör olarak Crossfit antrenman metoduyla çalışmaktayım. İçeriğinde birçok branş ve özellikle olimpik kaldırışların bulunması sebebi ile ayakkabı seçimlerimde çok titiz davranmam gerekiyor. Yere sağlam basmak , dengede durmak, sıçramak, koşmak gibi hareketleri düzgün formda yapıyor olmak uzun vadede benim için çok önemli. @footbalance #QuickFit tabanlıkları deneyimledikten sonra bir sporcu ve antrenör olarak benim ve üyelerimin ihtiyacı olan şeyleri karşıladığını gördüm. Ben düzenli bir şekilde kullanıyorum. Her ayakkabıya uyum sağlaması ve evde kendimizin şekillendirebiliyor olması benim açımdan oldukça pratik.

Kamil İnak

Uzun mesafe antrenmanlarım sonrasında hep tabanlarımda bir ağrı olurdu. Plantar Fasiit bilenleriniz vardır. Daha önce de farklı tabanlıklar kullanıyordum ama birçok zaman tabanlık özelliklerini yitirdi, faydasını göremedim diyebilirim. Plantar Fasiit ağrısını çekmeye devam ettim ve bunun sonunda antrenmanlara ve yarışlara çıkamamaya başladım. Bu da beni ciddi anlamda probleme soktu. Ben de Fizyoterapistimin önerisiyle FootBalance’a gittim ve oradaki gerçekten uzman kişilerin önerilerini ve feedbacklerini aldım, kullanmaya başladım ve şu an çok mutluyum. Hepinize öneririm. Umarım sizler de hiçbir şekilde sakatlık görmezsiniz.

Ömer Yılmaz

Düzenli olarak futbol oynuyorum ve özellikle son zamanlarda maç sırasında ve sonrasında çok fazla acı ve ağrı hissetmeye başlamıştım. Ayrıca bir sakatlık yaşadım. Bu vesile ile tanıştığım bir fizyoterapist arkadaşın tavsiyesi ile FootBalance’da tabanlık yaptırdım. Memnun kaldığım için sonra bir kez daha gelerek futbol oynarken kullandığım tabanlığımı yaptırdım. Şimdi giydiğim tüm ayakkabılara bu tabanlıkları yerleştiriyorum. Çok rahat ve bana çok faydası dokundu. İlginiz için de teşekkür ederim.

Gülşah Başandaç

Günümüz çağında insan öncelikli yaklaşım ve kişiye özgü tasarlanan ürünler ön plana çıktı ve sporcularımızın yaralanmalardan korunup daha iyi bir performans sergilemeleri için de kişiye özgü tabanlık kullanmaları çok büyük bir gereklilik haline geldi. FootBalance ile çalışmaya başladığımız günden beri sporcularımızdan olumlu yönde geri bildirimler alıyoruz ve onların memnuniyeti bizim için çok kıymetli. Tabanlığın ayak analizinden hemen sonra alanında uzman fizyoterapistlerimiz tarafından 15 dk gibi kısa bir sürede yapılabilmesi PT_ACADEMY'nin FootBalance'ı tercih etmesinin en büyük nedeni diyebiliriz. Ayrıca medikal rahatsızlıklar, performans, günlük kullanım, babet, klasik ayakkabı gibi farklı hedefler doğrultusunda sunulan tabanlık seçeneklerinin olması ve ayakkabı hacmini küçültmemesi de FootBalance'ı tercih edenler için büyük avantaj. Büyümekte olan markamıza olumlu yönde değer kattığını düşünüyoruz. Teşekkürler FootBalance.

Çağrı Ünal

Maraton ve ultra maraton mesafelerinde yarışan bir sporcu olarak benim için en önemli şeylerden bir tanesi ayaklarımın sağlığı. FootBalance QuickFit tabanlık kullanmaya başladığım ilk günden itibaren, uzun mesafe antrenmanlarımdan sonra ayaklarımda oluşan hassasiyet ve yorgunluk ciddi derecede azaldı. Normal tabanlığa göre desteğini daha fazla hissettiğim ve ayaklarımda nasır olmasını rağmen mesafem arttıkça canımın yanmasını önlediği için sorunsuz bir şekilde FootBalance QuickFit tabanlık kullanmaya devam etmekteyim."

İlknur Matracı

Merhaba, Yaklaşık 2 ay önce Bağdat Caddesi'ndeki şubenizde tabanlık yaptırdım. Hem düz taban hem de topuk dikeni şikayetim vardı. Sonuç: Kesinlikle ağrım vs sorunum kalmadı. Alırken aslında pek de emin değildim ve fiyatı yüksek bulmuştum ama son kuruşuna kadar hak ediyorsunuz. Teşekkür ederim...

Bayram Uysal

Düz tabanlık ve morton toe sorunlarım yüzünden uzun koşularda çok sıkıntılar yaşamış bir koşucu olarak FootBalance ‘ın tabanlıklarıyla 71km çok rahat ve konforlu koştum. Böyle bir hizmeti bizlere sunduğunuz için çok teşekkür ediyorum.

Evrim Aslan

Kliniğinize anneme ortopedik tabanlık yaptırmak için gelmiştim. Sabırla bizle ilgilendiniz ve ek ücret talep etmeden bana da ayak analizi yapıldı. Annem tabanlıklarından memnun kaldığı ve ağrıları geçtiği için çok mutluyum, sizlere çok teşekkür ediyorum. İlk fırsatta İstanbul’a geleceğim ve tekrar görüşeceğiz. Sevgiler.

Leyla Sapmaz

Türkiye'nin ilk kadın six star finisher yolculuğumun son etabı olan Londra Marathon'unu Footbalance markasının yüksek performans sağlayan, konforlu, esnek, özel tabanlıklarıyla koştum. Benim bu anlamlı yarışımda desteklerini hiç esirgemeyen Footbalance ailesine çok teşekkür ederim. Bundan sonra da yeni hedeflerime kişiye özel tabanlıklarımla yol alıyor olacağım.

Muzaffer Alemdar

Kendinize uygun tabanlığın uzman fizyoterapistler tarafından belirlendiği, kullandığınız ilk günden itibaren “keşke daha önce haberim olsaydı” diye düşüneceğiniz, yolda yürürken verdiği rahatlıkla devamlı yürüme ihtiyaçı hissettiren harika bir ürün. Ben bir arkadaşımın vasıtasıyla dün tanıştım footbalance ile. Tabanımdaki ağrının azaldığını 1 gün içinde hissetmem beni çok mutlu etti. Ayrıca Fizyoterapist arkadaşlar çok alakalı ve ilgililer, kendilerine de buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

Sinan Gürsoy

Kişiye özel tasarımı ve ayağa tam anlamıyla uyumlu yapısıyla FootBalance Game serisi tabanlık ihtiyacım olan desteği ve korumayı sağlıyor. Kullanmaya başladıktan sonra farkı ciddi anlamda hissettim. Özellikle uzun koşularda tabanda oluşan yorgunluk hissi minimuma indi. FootBalance tabanlıklarımı tüm antrenmanlarımda, yarışlarda ve gün içinde rahatlıkla kullanabilmem de en önemli artısı…

Özgür Arıca

Doğum sırasındaki bir rahatsızlıktan dolayı 48 yaşıma kadar yere doğru açı ile basamadığım için 2 dizim ve 2 bileğimdeki kıkırdak dokularım zarar görmüş ve bu durumdan dolayı tenis, yürüme gibi sporlarda hatta günlük aktivitelerden sonra son zamanlarda sabahlara kadar uyutmayan ağrılarım vardı. FootBalance tabanlıklarını 1 aydır kullanıyorum. Hemen yazmak istemedim denedim ve son 1 haftadır 2 uzun tenis maçıma ve yürümeme rağmen sabahlara kadar süren ağrım basit bir kremle geçmeye, ağrı kesici almadan uyuyabilmeye başladım. Bu tabanlığın oluşturulma sırasında bilgisi ve emeğiyle işe yardımcı olan Fizyoterapist Dilan Hanım’a ve FootBalance firmasına teşekkürlerimi sunar, benzer problemler yaşayanlara kuvvetle tavsiye ederim.

Tufan Sağnak

Merhaba, bendeniz Tufan Sağnak. Yirmi yılı aşkın süredir bisiklet sporu içindeyim. Şu anda kaptanlığını yürüttüğüm Peloton İstanbul kulübü ile aktif olarak yarış ve antrenmanları sürdürüyorum. Takım arkadaşlarım ile gönül verdiğimiz bu sporu en doğru biçimde yapmayı ve tüm ince detaylara had safhada önem vermeyi ilke edindik. Böylece hayat tarzımız haline gelen sportif yaşamı mutlu ve sağlıklı biçimde sürdürülebilir kılmayı sağlıyoruz. Örnek olarak makine ve beden uyumunu en üst düzeyde tutmak için antrenmanlarda güç ölçer kullanıyoruz, bisikletlerimize bike-fit yaptırıyoruz ve en doğru ekipmanı seçmeye çalışıyoruz. Güç aktarımında ilk bağlantı noktası olan ayakkabı ve tabanlıklar da bu detaylar arasında belki de en önemlisi. Kişiler asarında birbirinden çok farklı olan, hatta sağı-solu bile ayrışabilen yapıda ayaklara standart ayakkabı tabanları uygulamak potansiyelinizi göstermeye bir engel olabilirken, fiziksel problemlere de yol açabiliyor. FootBalance ile ile tanıştıktan sonra açıkcası bisiklet üzerinde ayağımın hissiyatı bir anda değişti. Yapılan ayak analizi sonucunda iki ayağımda da farklı düzeylerde içe basma problemim olduğu ortaya çıktı. Bu sonuçlar ışığında her bir tabanımın biçimine göre kalıplanan tabanlıklarım hazırlandı. Sonuç olarak bisiklet üzerinde ayağımı topuğumdan uçlarına kadar destekleyen bir ayakkabı yapısına kavuştum. Topuğumla daha sağlam yüklenerek pedal çevirmedeki bilek hareketini daha rahat yapmaya başladım. Hatta uzun kilometrelerden sonra zaman zaman ortaya çıkan diz sızılarım da kayboldu. İşin güzeli, geleneksel yöntemlere kıyasla çok hızlı ve pratik olarak hazırlanan bu tabanlıkları istediğim bisiklet ayakkabısında kullanabiliyorum.