Ortopedik tabanlık seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

  1. Ortopedik tabanlığın dinamik olması

 

Dünya genelinde yeni nesil ortopedik tabanlıklar artık çok daha ince, esneyebilen formda dizayn ediliyor. Bu sayede ayağın doğal fonksiyonuna katılabilen ortopedik tabanlıklar her hareketinizde esneyip kas aktivasyonunuzu maksimum düzeyde tutmanıza olanak sağlıyor. Eski tip tabanlıklar ayağın altında sert bir cisim varmış hissiyatı yaratırken dinamik tabanlıklar kişiye muhteşem bir konfor olarak geri dönüş yapıyor.

 

  1. Ayakkabılara uyum sağlaması

 

Kişiye özel ortopedik tabanlık kullanımında tek bir ayakkabıya bağımlı kalma devri eskilerde kaldı. Artık yeni nesil tabanlıklar ince formlu yapıları sayesinde tüm ayakkabılara uyum sağlayabiliyor. Tek yapmanız gereken ayakkabının kendi iç tabanını çıkarıp size özel tabanlığınızı yerleştirmek!

 

  1. Antibakteriyel ve antialerjen yapı

 

Ortopedik tabanlıklarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken bir başka özellik, hava alabilen antibakteriyel yapı olmalı. Tüm gün ayağınızda kalan tabanlıkların küf, alerjen, koku ve neme duyarlı olması sağlığınız için oldukça önemli.

 

 

FootBalance kişiye özel ortopedik tabanlıklar tüm bu inovatif özellikleri önemser ve teknolojisinde barındırır. Dinamik yapısı sayesinde esneyebilir kaslarınızı aktif tutar. Ayakkabılarınıza muhteşem bir uyum sağlar ve D-200 gümüş iyon kaplaması sayesinde antibakteriyel özellik taşır. Hassas ayaklarınıza gün boyu destek ve konfor sağlar.