Mantar Ortopedik Tabanlık nedir?

Kişiye özel ortopedik tabanlıklar farklı malzemeler ile üretilmektedir. Mantar; işlenmesinin kolaylığı ve hafifliği ile geleneksel üreticilerin tercih ettiği materyallerden biridir.  Öte yandan mantar tabanlığın; koku, nem ve beraberinde bakteri tutması itibariyle kullanımı zordur.

Günümüzde gelişen teknolojiler, çok daha hafif, dayanıklı, sağlıklı ve kullanım amacına uygun sertlik ve konfor seviyelerinde yeni malzemeler bize sunar.  Kişiye özel bir ortopedik tabanlık medikal destek ihtiyacının ötesinde hastalara hizmet etmelidir. Hastanın yaşı, cinsiyeti, kilosu, ne kadar aktif bir yaşam sürdüğü, medikal destek ihtiyacının seviyesi ortopedik tabanlık seçimini ve malzemesini farklılaştırmalıdır. Tek tip bir malzeme ile tüm bu sorulara aynı anda cevap vermek mümkün değildir.

FootBalance tabanlıkları, medikal, spor ve sporcu ve günlük yaşam kategorilerinde farklı malzeme seçenekleri ile Finlandiya’da üretilir.  Tüm tabanlıklar, gümüş iyonize antibakteriyel özel patentli bir yüzey ile kaplıdır. Koku ve neme karşı duyarlıdır. Tabanlıklar 6-9 derece arasında ayağın doğal biyomekaniğini desteklemek üzere esneyebilen dinamik çekirdek yardımı ile hazırlanır. Tabanlıklar attığınız her adımda ayağınızın doğal hareketine katılır, sizi geri besler.

Siz bunu gün boyu konfor ve sağlık olarak hissedersiniz.