Koşucu Dizi

Koşucu Dizi

Koşucu dizi olarak adlandırılan patellofemoral ağrı sendromu, genç ve aktif olan kişilerde sıklıkla görülen bir diz problemidir. Diz eklemine yük bindiren eylemler ile artış gösteren, diz kapağı çevresindeki ağrıdır.

Aşırı yüklenme, ayak medial ark yüksekliğinin azalması ya da artması (pes planus/pes cavus), kalça ekleminin açısının artması, diz eklemi çevresindeki kas gruplarının zayıflığı ve anomalileri gibi problemler yer alabilmektedir.

Patellofemoral eklem dizin ön kısmını korur. Dizin üst-ön yüzünde bulunan kas gruplarına mekanik bir destek sağlamaktadır. Çoğunlukla kadınlarda, atletlerde ve askerlerde ortaya çıkabilmektedir. Diz problemlerinin %20-40’ını oluşturur.

Kadınlarda daha çok görülmesinin nedeni olarak yanlış vücut duruşu, kalça genişliği, bacak bacak üzerine atarak oturmak, topuklu ayakkabı kullanımı ve sosyal faktörler etkili olabilmektedir.

Diz eklemimize, yürüme aktivitesi sırasında vücut ağırlığının yarısı kadar, merdiven çıkma sırasında vücut ağırlığının 3-4 katı kadar, çömelme hareketi sırasında vücut ağırlığının 7-8 katı kadar, sıçrama hareketi sırasında ise vücut ağırlığının yaklaşık 20 katı kadar yük binmektedir. Aktivite esnasında yer reaksiyon kuvvetinin diz eklemine doğru şekilde aktarılması çok önemlidir. Ayak tabanında oluşan yanlış bir basınç aktarımıyla birlikte diz eklemi aşırı stres altında kalmaktadır. Koşucu dizi için ayak tabanını desteklemek çok önemlidir. Kişiye özel olarak hazırlanan ortopedik tabanlık kullanımı hem koruma hem de konservatif tedaviye önemli bir destek yöntemidir.

Mükemmel çözüm

KS7 Performans Diz Koruyucu

KS7 Performans Diz Koruyucu

Performans ve medikal diz desteği, diz ağrısı ve yaralanmalara eğilimli sporcular ve sedanter bireyler için mükemmeldir. Sıkıştırma Bölgesi Teknolojisi® sayesinde, diz ağrısı ve ödemi tedavi etmeye ve önlemeye yardımcı olan tıbbi sınıf ortopedik diz desteği sağlar.

ürün detay HEMEN SATIN AL

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

futbolcular için kişiye özel ortopedik tabanlık
Sağlıklı egzersizler için ortopedik destek ekipmanları
her adımda eşsiz destek ve konfor
HV3 Bunyon Destek
içe basma ve dışa basma problemleri
50 ülkede 1500 lokasyonda
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!