Çocuklara Özel Tabanlıklar Nasıl Olmalı?

Çocuklarda 5-6 yaş aralığında ayak kemer gelişimi tamamlanır. Bu dönemden itibaren yapılacak ayak ve basış analizi ile kişiye özel ortopedik tabanlık kullanımı önemlidir. Kişiye özel hazırlanmış ortopedik tabanlık sayesinde ilerleyen yıllarda basış problemlerinin oluşmasını veya artmasını önlemek mümkündür.

FootBalance Medical Kids %100 kişiye özel ortopedik tabanlıkları, çocukların ayak formu ve ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmıştır. Küçük ayaklar için hafif destek ve orta düzeyde yastıklama sunar. Günlük aktiviteler ve spor sırasında ayakları daha doğal hizaya getirmek için destekleyen FootBalance patentli dinamik denge plakasına sahiptir. Medical Kids tabanlıklar birçok ayakkabı modeliyle mükemmel uyum sağlar. Çocuk anatomisine uygun geliştirilmiştir, dinamik yapısı sayesinde kullanımı kolaydır.

Çocuklara özel tabanlıklarının hazırlık süreci %100 FootBalance yetişkin tabanlıklarıyla aynıdır. Tek fark uygulama yapılan silikon ped çocukların ayak formuna yönelik dizayn edilmiştir, yetişkin tabanlıklarından farklıdır. Bu sayede çocukların ayak anatomisine uygun %100 kişiye özel konforlu bir tabanlık deneyimi sağlar.

Detaylı bilgi ve randevu için 0212 325 88 51 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.