Çocuklar için ayak analizi ve kişiye özel ortopedik tabanlık

Çocukluk çağı tüm hayat döngüsünün en önemli yıllarını oluşturur. Sağlıklı bir kas ve iskelet yapısının temeli olan ayak ve basış problemleri erken yaşlardan itibaren anne ve baba tarafından çocukta gözlemlenmeli ve ihtiyaç duyulduğu taktirde uzman bir hekime danışılmalıdır.

Çocuklarda dışarıdan bakınca kolayca gözlemleyebileceğiniz içe basma, dışa basma, düz taban gibi problemler ihmal edilmemelidir. Bu ve benzer problemler küçük yaşlarda sorun teşkil etmeyebilir ancak ilerleyen yıllarda tüm vücut kinetik zincirinin olumsuz etkilenebileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla erken yaşta yapılan doğru analizin ve yönlendirmenin önemi büyüktür.

Çocuklarda 5/6 yaş aralığında ayak kemer gelişimi tamamlanır. Bu dönemden itibaren yapılacak bir analiz ve gerektiği taktirde çocuğa özel hazırlanacak bir ortopedik tabanlık, onların doğru ve sağlıklı basmalarına destek verecektir. Doğru egzersiz yönlendirmesi ve kişiye özel hazırlanacak tabanlık sayesinde ilerleyen yıllarda basış problemlerinin gelişmesini önlemek mümkündür.

Ücretsiz ayak analiz randevusu ve detaylı bilgi için için 0212 325 88 51 numaralı telefondan bize ulaşabilir, sitemizin bize ulaşın bölümünden randevu oluşturabilirsiniz.