Ayak Yapısı ve Postür

Ayak Yapısı ve Postür

İnsan anatomisinin doğasında yere yük aktarımında ayak ve ayak biyomekaniğinin büyük önem arz ettiği bilinmekte.

Ayak  temasının çoğunluğunun 3 nokta üzerinden gerçekleştirmekte, noktasal temasın ayak yapısına bağlı olarak değişen değerleri ve yük aktarım dengesi doğrudan dize ve bir üst eklemi olan kalça eklemine stres aktarımını arttırdığı bilimsel çalışmalarca kanıtlanmıştır.

Gelişen ayak deformitesi eklem dizilimine bağlı olarak eklem açılarını değiştirmesi doğrudan yer çekimine karşı gravite hattının (ağırlık aktarma merkezi) kaymasına ve postürün adaptasyona bağlı olarak durumu kompanse etme çalışması doğal postür yapısınını bozduğu gözlemlenmektedir.

Yapılan çalışmaların sonucunda kas-iskelet sisteminin kinematik sistem üzerinden olduğu kadar fasyal sistem üzerinden de doğrudan bağlantılı olduğu ayak taban gerginliğinin uyluk arka kas gruplarında kısalığa ve buna bağlı olarak postüral deformiteye sebep ola bileceği öngörülmektedir.

Koruyucu fizyoterapi kapsamında gelişen ayak deformitesine yönelik seçilen footbalance tabanlıkları kişiye özgü olarak tasarlanması sayesinde deformiteyi kompanse etmesi ve dinamik yapısı ile aktif harekete izin vermesi gelişen durumun kinematik olarak etkilerini azaltacak ve doğrudan postür yapısını pozitif yönde etkileyecektir. Uygula sonrasında takip ve gerekli egzersizler ile desteklenmesi sağlanacak pozitif etkinin gücünü artıracaktir.

Clinic Athletic

Baş.FZT. Cem  KOÇAK

Mükemmel çözüm

%100 BALANCE

%100 BALANCE

Yüksek darbeli aktiviteler için ideal, her aktivitede konforlu destek ve koruma

Yastıklama2 Sertlik1 Ölçüler34 - 52

ürün detay RANDEVU AL

Active Profile

Active Profile

Kadınlara özel olarak tasarlanan gerçek deri tabanlıklar, gün boyu ihtiyacınız olan destek, sağlık ve konforu size sunar.

Yastıklama1 Sertlik1 Ölçüler36-42

ürün detay RANDEVU AL

3/4 Tabanlık

3/4 Tabanlık

Babet ve orta seviyede topuklu ayakkabılar gibi düşük hacimli ayakkabıların yaratmış olduğu problemleri ve rahatsızlık hissini ortadan kaldırır.

Yastıklama1 Sertlik1

ürün detay RANDEVU AL

Medical Gold

Medical Gold

Dar ayak tipleri için tasarlanan ince ve hafif bir ortopedik tabanlıktır. Kişinin ayakkabısında ortez için çok az alanın kaldığı durumlarda mükemmel bir tercihtir.

Yastıklama2 Sertlik2 Ölçüler34-48

ürün detay RANDEVU AL

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

futbolcular için kişiye özel ortopedik tabanlık
Sağlıklı egzersizler için ortopedik destek ekipmanları
her adımda eşsiz destek ve konfor
HV3 Bunyon Destek
içe basma ve dışa basma problemleri
50 ülkede 1500 lokasyonda
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!