Yüksek Kavis - Pes Cavus

Yüksek Kavis - Pes Cavus

Ayak arkının (ayak kavis kısmının) artması ile karakterterize bir deformitedir. Halk arasında ayağın yüksek kavisi olarak adlandırılır. Ayak arkındaki artma nedeni ile topuk ve ön ayak bölgesine aşırı yük biner. Bunun sonucunda ayakta ağrı ve nasır oluşumu görülebilir. Ayak yüksek kavis deformitesinde en önemli bulgu ayak ağrısıdır. Özellikle, topuk ve ayak tarak kemiği ile parmakların eklem yaptığı yerlerde ayak tabanında oluşan basınçtan kaynaklı ağrılar ve ayak arkı yükselmesi ile ayak orta kesimde ayak sırtında ayakkabı basışı ile olan ağrılar görülür. Pes Cavus için erken dönemde kişiye özel ortopedik tabanlık kullanımı ve ayakkabı modifikasyonları ile müdahale çok önemlidir.

FootBalance ortopedik tabanlıkları kişinin topuk ve ön ayak bölgesine binen fazladan yükü absorbe ederek ağrıların hafiflemesine yardımcı olur. Basınç ve ağırlığınızın ayağa doğru bir şekilde yayılmasını sağlar. Kişiye özel şekillenen FootBalance tabanlıklarımız ayağınıza uzun süre sağlıklı destek ve aradığınız konforu sizlere sunar. Size en yakın FootBalance analiz merkezine ulaşabilir, ayak ve taban analizinizi ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

futbolcular için kişiye özel ortopedik tabanlık
Sağlıklı egzersizler için ortopedik destek ekipmanları
her adımda eşsiz destek ve konfor
HV3 Bunyon Destek
içe basma ve dışa basma problemleri
50 ülkede 1500 lokasyonda
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!