Sıkıştırma Teknolojisine sahip ekipmanlar neden önemlidir?

İster deneyimli bir koşucu, ister amatör bir sporcu, isterseniz de daha aktif bir hayata veya düzenli spor yapmaya  karar vermiş biri olun eğer sıkıştırma teknolojisi kullanan bir üründen faydalanmayı planlıyorsanız ilk yapmanız gereken şey ürününüzü gerçekten tıbbi derecede sıkıştırma desteği sağlayan bir firmadan almak olmalıdır. Doğru soruları sormak için harcadığınız fazladan birkaç dakika ile büyük fark yaratabilirsiniz.

Sıkıştırma ekipmanınız için alışveriş yaparken satıcıya çorapların veya kolların hangi sıkıştırma seviyesine sahip olduğunu sorun. Eğer bilmiyorlarsa, onları satın almayın. Bir firma gerçek tıbbi sınıf sıkıştırma ekipmanı satıyorsa, sattıkları markalarda hangi sıkıştırma seviyelerinin olduğu hakkında bilgi sahibidir veya en azından ürünlerinin paketlerinde göstereceklerdir. Sadece 15-20 mmHg diyorlarsa, birçok sürümün, özellikle markasız çevrimiçi sürümlerin olduğu gibi, büyük olasılıkla dolaşımınız üzerinde yeterli sıkıştırma etkisi olmayacaktır. Bir koşucu veya atletin, venöz akışın pompalanmasına yardımcı olan normal kas dokusu zaten bu seviyeden daha güçlüdür. Bu durumda en az 20-30 mmHg’lik tıbbi sınıf sıkıştırmadan yararlanacaksınız.

OS1st sıkıştırma çorapları ve ekipmanları, farklı bir sıkıştırma seviyesine sahip birden fazla bölüme veya bölgeye sahiptir. Bölgeler, 10-15 mmHg’den , 20-30 mmHg’ye kadar değişir ve her bölgenin kendine özgü tasarlanmış bir işlevi vardır. Her üründeki değişen sıkıştırma bölgeleri, yaralanmaları önleyen, performansınızı artıran ve iyileşme sürenizi hızlandıran şeydir.