Sağlıklı Kan Dolaşımı İçin Kompresyon Çorap Desteği

Kan dolaşımımızın yavaşlamasına neden olan en büyük etken hareketsiz yaşamdır. Gün boyunca masa başında çalışan kişiler, uzun süre araba kullanmak ve gün boyu ayakta kalmak bacaklarda ödeme bağlı şişme, karıncalanma görülmesine neden olmaktadır. Bunun nedeni hareketsiz kalmaya neden olarak vücudumuzda yeterli kan akışının sağlanamamasıdır. Bu gibi durumlarda biraz zaman ayırıp kanın kalbe akışını hızlandıracak küçük egzersizler yapılmasına özen gösterilmelidir.

 

Aynı zamanda kanın kalbe akışını hızlandırmak ve kanın sağlıklı bir şekilde dolaşıma katılmasını sağlayabilmek için kompresyon çorabı kullanılabilir. Compression Zone Technology® ile tıbbi sınıf ortopedik desteğin avantajlarını dereceli sıkıştırma gücü ile birleştiren OS1st kompresyon çoraplarının amacı, yerçekiminin etkisi ile bacaklarımızdan, kalbimize geri dönmekte zorlanan kan akışına destek olmak ve kan akışını hızlandırmaktır. Sıkıştırma bölgeleri kan akışını hızlandırmak için ihtiyaç olan bölgelerde hafiften sert desteğe (10-15 mmHg ile 20-30 mmHg) kadar farklılıklar gösterir. Her bölgenin kendine özgü tasarlanmış bir işlevi vardır.

 

Kan dolaşımı içerisinde artan oksijen seviyesi yorgunluk hissini azaltacak ve ödem oluşumunu önleyecektir.

 

OS1st FS4+ Kompresyon çorabını, spor aktiviteniz sırasında ve aktivite sonrasında toparlanmayı hızlandırmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.