Karbon Ortopedik Tabanlık Nedir?

Karbon Ortopedik Tabanlık Nedir?

Karbon, büyük yük altında dayanıklılığı ile inşaat, gemicilik ve uzay sanayisinde son yıllarda ön plana çıkan ve gittikçe kullanım alanları genişleyen yeni nesil bir malzemedir.

Pratik ve kullanım alanlarında ki sonsuz faydalarının dışında, günümüzde “karbon” dan üretilmiş malzemelerin kulağa çok daha havalı gelmesinin nedeni, fiyatını yukarıya konumlayabileceğiniz bir pazarlama yöntemine dönüşmesidir. Kişiye özel ortopedik tabanlıkların bir bölümünün veya tamamının karbondan imal edilmesi de bundan fazlası değildir.

Karbon maddesi yapısı itibariyle serttir ve esneme kabiliyeti düşüktür. Öte yandan ayaklarımız doğal yapısı itibariyle kemer hatlarından oluşmaktadır. Aynı bir arabanın amortisörleri gibi esneme, üzerinde oluşan yükü emme ve ayak tabanına yayma ihtiyaçları vardır. Sağlıklı bir adım ve basışta ayaklarımız 6-9 derecelik doğal pronasyonlarında esnemelidir. Bu sebeble ortopedik tabanlığın hazırlandığı malzemenin, ayaklarımızın doğal ihtiyacına cevap verebilmesi için esnemesi ve bir sonraki adım fazına geçerken olması gereken eski forma geri dönmesi gerekir. Üstelik, ortopedik tabanlık  seçiminde asıl dikkate almanız gereken; yaşınız, kilonuz, cinsiyetiniz, aktivite beklentiniz ve en önemlisi ayak tipinizdir.

Medikal ve performans anlamında size en doğru desteği sağlayacak, bir ayakkabından diğerine rahatça taşıyabileceğiniz, sunduğu konfor ile varlığını unutabileceğiniz kişiye özel olarak hazırlanan ortopedik tabanlık sizin için doğru olandır. Unutmayınız, ortopedik tabanlığın üretimindeki malzeme seçimi ne olursa olsun tabanlıklarınız yılda bir kez kontrol edilmeli ve yenilenmelidir.

Havalı mı? Sağlıklı ve konforlu mu? Karar sizin.

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

futbolcular için kişiye özel ortopedik tabanlık
Sağlıklı egzersizler için ortopedik destek ekipmanları
her adımda eşsiz destek ve konfor
HV3 Bunyon Destek
içe basma ve dışa basma problemleri
50 ülkede 1500 lokasyonda
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!