Hassas Ayaklar İçin Diyabet Çorabı

Çağın hastalığı olan şeker hastalığı bir başka deyişle diyabet hastalığı, son zamanlarda yoğun bir şekilde karşımıza çıkan bir problemdir.  Diyabet kişide kan şekerinin yükseldiği metabolik bir hastalık olarak tanımlanmaktadır. Vücutta görme bozukluğuna, sinir uçlarının hasar görmesine, damarlarda dolaşım problemlerine ve böbrek tutulumuna neden olabilmektedir. Nasıl kontrol altına alınabilir sorusuna en güzel yanıt ise yeterli ve düzenli seviyede fiziksel aktivitedir. Fiziksel aktivite vücudumuzda ki insülin direncimizi dengelemektedir.

Diyabet denildiğinde akla ilk gelen şey şeker hastalığına bağlı olarak görülebilen ayak problemleridir. Diyabet hastalarının ayaklarında dolaşım yetersizliğine bağlı olarak doku beslenmesi az olduğundan, diyabetik ayak problemleri görülmektedir. Nöropati yani sinir hasarı nedeniyle ayak derisi kurur, deride çatlaklar, yırtılmalar ve nasırlaşmalar görülebilir. Deri dokusunda bu tarz farklılaşmalar oluştuğunda bakteriler bu açıklıklardan hızla geçerek yara oluşumunu hızlandırır. Bu nedenle bu kişilerin yaşamlarında ayak bakımı ve ayak sağlığı çok önemli bir yere sahiptir.

Aynı zamanda diyabet hastalarının çözüm olarak diyabet çorabı olarak adlandırılan özel çorap ve özel diyabetik ayakkabı tercih ettiğini fark etmişsinizdir. Tercih edilen bu çoraplar standart özelliklerden ziyade kişinin ayak tabanındaki ağrılı noktaların hassasiyetini rahatlatmalıdır ve kişinin fiziksel aktivitesinde konfor sağlamalıdır.

Bahsettiğimiz konfor ve hassasiyet konusunda devreye OS1st® WP4 ™ çoraplar giriyor. Diyabet, hassas ayaklar, ödem, dolaşım bozukluğu ve nöropati gibi problemlere yönelik özel olarak üretilen çoraplar dolaşımı iyileştirmek için kişiye, ayağın farklı bölgelerinde hafif ila orta derecede sıkıştırma özelliği sunmaktadır. Ayak parmağı ve topuk bölgelerinde bulunan özel konturlu dokusu, hassas ayaklar için ekstra koruma sağlamaktadır. Yapısında Nano-Bambu Kömürü mevcuttur. Bambu tropikal bir iklim bitkisidir ve nemi hızlı bir şekilde emip yok etme özelliğine sahiptir. Diyabetik ayak yaralarına sahip bireyler için birebir ihtiyacını karşılayacak bir üründür. Sağlıklı ayakların ve cildin korunmasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Eğer siz de ayaklarınızın hassasiyetinden muzdarip iseniz ayaklarınız ile mükemmel bir uyum için terletmeyen, koku yapmayan ve anti-bakteriyel özelliğe sahip OS1st® WP4 ™ çorapları tercih edebilirsiniz.