Diyabetik nöropati nedir?

Nöropati sinirlerin bozulması anlamına gelir. En sık diyabet hastalarında rastlanır ve genellikle ağrılar geceleri ortaya çıkar.

Başlıca belirtileri,

  • el ve ayaklarda uyuşma,
  • yanma,
  • hissizlik ve ağrı,
  • kaşıntı,
  • ayaklarda kuvvetsizlik ve yürüme bozuklukları gibi belirtiler gösterebilir.

Bununla birlikte karpal tünel (el bileği sıkışması) gibi sinir hastalıkları görebiliriz.

Yürümek, ayakta durmak, hareket etmek zorlaşır özellikle ayak çevresinde ağrı ve deformiteler görülür. Bu bozukluklar ayağın yük dağılımlarını değiştirir. Bu yüzden kemiklere daha çok yük biner ve yara açılması kolaylaşır.

Bir diyabetik nöropati tanısı sinir muayenesi ile konulur, EMG testleri uygulanır. Ancak tedavisinde ise ilaçlar kesin bir sonuç vermemektedir.

Bu hastaların ilk olarak doğru beslenme ile kan şeker değerlerini normal değerlerde tutup, ayaklarındaki hissizliğe uygun destek ürünü ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlıklar kullanmaları önerilir.

Diyabetik hassas ayaklara özel olarak geliştirilen %100 kişiye özel ortopedik tabanlıklarımız ile ayaklarınızda doğru yük dağılımını desteklenir, kişiye özel destek ve yastıklama özellikleri ile yara ve enfeksiyonlara karşı maksimum koruma sağlayabilirsiniz.

Sağlığınız sizin elinizde, ihmal etmeyin.

FootBalance merkezinde ücretsiz detaylı ayak ve taban analizi yaptırarak, size önerilen %100 kişiye özel medikal ortopedik tabanlık sayesinde daha fazla konfor ve sağlık edin.

Randevu için 0212 325 88 51 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.