Hamilelik ve Ayak Ağrıları

Hamilelik ve Ayak Ağrıları

 

Gebelik, kadınlara özgü mucizevi bir deneyimdir. Anne adaylarında gebelik başlangıcından itibaren, hormonal, postural ve psikolojik açıdan birçok değişiklik gözlemlenir. Ve bu değişiklikler bilinçsiz bir gebelik süreciyle olumsuz sonuçlar doğurabilir. Özellikle bel ağrıları, sırt ağrıları, ayak ve taban ağrıları bunların başında gelir.

Ayaklar, vücut biyomekaniğinin ve kinetik zincirin en temel parçalarıdır. Ayaklarda yaşanan en küçük sorunlar bile tüm bedenimizi etkisi altına alabilir. Hamilelik süreci de, bedenen en hassas olunan ve hassas yaklaşılması gereken zamanlar olduğu için bu konunun önemi bir kat daha artıyor.

Anne adaylarında, hamilelik süreci boyunca hızlı kilo artışı, değişen hormonal ve fiziksel düzen gibi sebeplerle kaslara, eklem bölgelerine ve genel olarak tüm ekstremitelere normalden fazla bir yüklenme olur. Ayakta oluşan bir deformasyon tüm vücut kinetik zincirine ciddi etkide bulunur. Ayakta durma, yürüyüş ve egzersizler esnasında çabuk yorulma kaçınılmaz durumlar olarak karşımıza çıkar. Denge kaybolması ve düşme tehlikesi de diğer problemlerdendir.

Kişiye özel ortopedik tabanlıklar, değişen bu ağırlık dengelerini tolere edebilmek adına anne adaylarının hem sağlığını hem konforunu en üst düzeye taşımak için en özel destekçileri olacaktır. Vücudu zorlu şartlara karşı dirençli tutmak hem anne sağlığı için hem de bebeğin sağlığı için önemli bir noktadadır. FootBalance kişiye özel tabanlıklarıyla hem her ayakkabıya, hem de değişen kilo ve ağırlık dengelerine çok rahat uyum sağlayabilirsiniz. Hekiminizin, fizyoterapistinizin, diyetisyeninizin ve diğer sağlık uzmanlarının kontrolü altında en güzel ve rahat şekilde bir hamilelik süreci sizi bekliyor.

Zor, hassas ve bir o kadar da heyecanlı olan bu süreçte FootBalance yanınızda. Bebeğiniz yolda. Biz hazırız.