Halluks Valgus ve Tedavisi

Halluks Valgus ve Tedavisi

Halluks Valgus diğer bir adıyla başparmak çıkıntısı, özellikle kadınların büyük çoğunluğunda 30-40 yaşlarından sonra görülen ve ayak başparmağının içeri doğru dönmesiyle oluşan çıkıntılı şekil bozukluğudur. Halluks Valgus ağrı, kızarıklık, huzursuzluk ile karakterize olan bir problemdir.

Halluks Valgus’ta, hastaların en sık şikayet ettiği nokta ayakta birinci parmaktaki çıkıntılı durumdur. Özellikle parmak hareketi ve yürüme, ağrıya neden olabilir. Ayakkabının şekline ve ayakkabının ön kısmının darlığına göre hastalarda başparmakta kızarıklık gelişir(bunyon). Bu rahatsızlık genellikle aile bireyleri arasında genetik olarak aktarılan bir sağlık sorunudur.

Halluks Valgus konservatif tedavisi şikayetlerin gerilemesini ve şekil bozukluğunun ilerlemesini önlemeye yöneliktir. Bu amaçla egzersizler, çeşitli ortopedik materyaller ve kişiye özel ortopedik tabanlık kullanılması önerilir.

Herkesin ayağındaki bunyon oluşumu farklı olacağı için kişiye özel tabanlıklar ve destek ürünleri kullanılır. Tabanlıklarla beraber doğru yük aktarımı sayesinde ayak arkı desteklenir. Bu problemde rahatlamanızı sağlamak, ayak parmak açılarını yeniden hizalamak ve ön ayak bölgesindeki ödemi azaltmak için destek ürün kullanılması özellikle tavsiye edilir.

FootBalance Online Store’da yer alan HV3 Bunyon Destek ve BR4 Bunyon Çorap ürünlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca ücretsiz ayak analizi hizmetimiz için randevu alarak uzman görüşüne sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0212 325 88 51 numaralı telefondan bize ulaşabilir, sitemizin bize ulaşın bölümünden randevu oluşturabilirsiniz.

Mükemmel çözüm

BR4 Bunyon Çorap

BR4 Bunyon Çorap

Bunyon için özel tasarlanmış pedi ve bölünmüş parmak tasarımı gün boyu tüm aktivitelerde sorunsuz konfor ve destek sağlar.

ürün detay HEMEN SATIN AL

HV3 Bunyon Destek

HV3 Bunyon Destek

Bunyon ağrısının giderilmesini sağlamak için ayak parmaklarını nazik ve doğru bir şekilde düzelten bir destek olarak tasarlandı.

ürün detay HEMEN SATIN AL

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

futbolcular için kişiye özel ortopedik tabanlık
Sağlıklı egzersizler için ortopedik destek ekipmanları
her adımda eşsiz destek ve konfor
HV3 Bunyon Destek
içe basma ve dışa basma problemleri
50 ülkede 1500 lokasyonda
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!