En iyi ortopedik tabanlık hangisi?

En iyi ortopedik tabanlık hangisi?

Birbirinden farklı malzeme ve teknolojiler ile kişiye özel hazırlananan ortopedik tabanlık markaları arasında seçim yapmanız gerekiyor.  Ama seçiminizi nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Aslında doğru soru şu olmalı; tabanlık seçiminde hangi teknoloji ve malzeme benim ihtiyacımı daha doğru karşılar?

Sizi hemen bilgilendirelim; ortopedik tabanlık hazırlanmasında 2 farklı teknoloji var. Birincisi; CNC üretim. Eski ve yaygın bir teknolojidir. Hastanın bir sağlık merkezinde ayak ölçüsü alınır. Bu ölçüm genellikle digital bir platform üzerinde hastanın yürütülmesi veya ayağının statik bir ortamda digital izinin alınmasıdır. Alınan bu ölçüm başka bir merkeze gönderilir. Burada CNC adı verilen, matkap ucu benzeri bir kesim makinası ile tabanlıklar kesilir, ustalar tarafından temizlenir ve kullanıcı için giyilebilir forma sokulur.

CNC tabanlık üretiminin eksileri nelerdir? Tabanlığın hazırlanması hastanın bulunduğu ortamda gerçekleşmez, genellikle tabanlıkların teslim süresi 3-7 günü alabilir. Tek tip malzeme vardır. Yaş, kilo ve ihtiyaca özel malzeme seçimi yoktur. Tabanlıklar kalın ve hacimli olur. Hasta tabanlıklarını daha büyük bir ayakkabı ile giymek zorunda kalabilir. Tabanlıkların esneme kabiliyeti yoktur veya çok azdır. Hasta tabanlıklarını konfor içerisinde kullanamaz. Çelik tabanlık, mantar tabanlık veya eva tabanlık genellikle bu teknolojide kullanılan malzemelerin adlarıdır.

İkinci teknoloji ise, ısı teknolojisidir. Hastanın bir sağlık merkezi içerisinde ayak analizi yapılır. Yine aynı merkez içerisinde kişiye özel ortopedik tabanlığı dakikalar içerisinde patentli özel bir fırın sayesinde hazırlanır. Hasta ortopedik tabanlığı ile beraber merkezden ayrılır.

Ortopedik tabanlık hazıranmasında ısı teknolojisinin artıları nelerdir? Tabanlık için hasta beklemez, derhal teslim edilir. Yaş, kilo, cinsiyet, ve hatta kullanım amacına uygun olarak birbirinden farklı yastıklama ve sertlik derecelerinde tabanlık seçeneği vardır. Tabanlıklar hastanın ayakkabısı ile mükemmel uyum sağlar, ayakkabı numarasını büyütmez.  Tabanlıklar bir ayakkabıdan diğerine aktarılabilir. Tabanlıklar hastanın doğal adımlarına destek olmak üzere 6-9 derece arasında dinamik olarak esner. Bu sebeple kullanımlar çok kolay ve rahattır.

Kişiye özel ortopedik tabanlık seçiminiz de en iyi ortopedik tabanlık seçim kriteriniz sizin için kullanımı en kolay, medikal olarak size destek veren, her ayakkabınız ile uyumlu tabanlık olmalıdır.  Özetle, teknolojiye güvenin. Sağlıkla kalınız.

FootBalance, dünyada ısı teknolojileri altında ortopedik tabanlıkların hazırlanmasının patent ve teknolojisinin sahibi Finli bir markadır. 50’nin üzerinde ülkede yüzlerce merkezde hastalarına hizmet vermektedir.

Mükemmel çözüm

%100 BALANCE NARROW

%100 BALANCE NARROW

Kadınlar ve dar yapılı ince ayak tipleri için konforlu destek ve koruma

Yastıklama2 Sertlik1 Ölçüler34 - 52

ürün detay RANDEVU AL

QUICKFIT BALANCE

QUICKFIT BALANCE

Standard genişlikte ayakkabılar için.
Farklı fitness, spor aktiviteleri ve günlük kullanım için harika bir çözüm.

Yastıklama2 Sertlik2 Ölçüler36-48

ürün detay HEMEN SATIN AL

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

futbolcular için kişiye özel ortopedik tabanlık
Sağlıklı egzersizler için ortopedik destek ekipmanları
her adımda eşsiz destek ve konfor
HV3 Bunyon Destek
içe basma ve dışa basma problemleri
50 ülkede 1500 lokasyonda
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!