Çocuklarda Ayak Problemleri

Çocuklarda Ayak Problemleri

Özellikle ülkemizde genetik faktörlerinde etkisiyle çocuklarda ayak problemleri çok sık görülmektedir. Ayak sağlığı konusunda çocuk yaşta alınan önlemler çocuğun geleceği için çok önemlidir. Çocuğun içe-dışa basıyor oluşu, düz taban ya da yüksek kavisi ileride yaşayacağı ciddi sorunlara yol açabilir. Seçeceği spor hayatını olumsuz etkileyen, sakatlanma riskini arttıran, günlük yaşantısında çabuk yorulmalara sebep olan ağrılı bir tabloya dönüşebilir. Bu durum ebeveynleri korkutur. Aslında yapılması gerekenler basittir.

Ne yapmalıyız?

Genellikle 6 yaş öncesi çocuklarda kas kemik gelişimi tamamlanmadığı için bu sorunların düzelebileceğinin bilincinde olmalı ve telaşlanılmamalıdır. Yine de çocuğunuzu mutlaka bir ortopedi uzmanına götürmeli ve kendisinin görüşünü almalısınız. Doktorunuzun yönlendirmeleriyle 6-7 yaşına kadar çocuğunuzun gelişimini, yürüyüşünü gözlemlemelisiniz. Çocuğunuz 7 yaşına geldi fakat hala mevcut problemleri devam ediyorsa, bu noktada yapılması gereken hekiminizin yönlendirmesi ile çocuğunuza özel bir egzersiz reçetesi hazırlanması ve çocuğunuzun ortopedik tabanlık kullanmaya başlamasıdır. Egzersizler çocuğunuzun çalışması gereken kas gruplarını güçlendirecek ve ayak problemlerinin ilerlemesini önleyecektir. Beraberinde uzman bir ayak sağlığı merkezinde çocuğunuza özel olarak hazırlanacak ortopedik tabanlık ise çocuğunuzun doğal ve doğru basmasına destek verecektir.

Çocuk yaşta alınan önlemler ayak problemlerinin düzelmesinde çok önemli bir etkendir. İnsanlar ilerleyen yaşlarda yaşadıkları ayak sorunlarının aslında çocuk yaştan beri düzeltilmeyen ayak problemlerinden kaynaklandığının farkında değildirler.

Çocuğunuz için önlemlerinizi gecikmeden alınız.

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

futbolcular için kişiye özel ortopedik tabanlık
Sağlıklı egzersizler için ortopedik destek ekipmanları
her adımda eşsiz destek ve konfor
HV3 Bunyon Destek
içe basma ve dışa basma problemleri
50 ülkede 1500 lokasyonda
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!