Blog

Kişiye özel ortopedik tabanlık faydaları

Alternate Text

Ayak ve basış problemleri tedavisinde egzersizin önemi

Haziran 20, 2022

Ayak problemlerinde ağrıların ve şikayetlerin azalması için çoğunlukla unutulan ama tabanlık kadar önemli bir şey daha var. Egzersiz!

devamı
Alternate Text

Ayaklarınız için Eşsiz Destek!

Haziran 06, 2022

Hareketliliğimizin arttığı bu dönemde sizler de konfor, destek ve performans sunacak çözümler arıyorsanız doğru yerdesiniz! İşte karşınızda WP4 DİYABET ÇORAP

devamı
Alternate Text

Çocuklardaki Topuk Ağrısı Sever Hastalığı Olabilir mi?

Mayıs 27, 2022

Sever hastalığı, özellikle hareketli çocuklarda görülen topuk kemiğinin (kalkaneus) büyüme plaklarında oluşan bir ayak sorunudur. Erkek çocuklarda daha sıklıkla karşımıza çıkar.

devamı
Alternate Text

Baharın Gelmesiyle Spora Dönme Vakti!

Nisan 15, 2022

Kışın bitişiyle spora dönme vakti yaklaşıyor. Hareketsiz yaşamdan çıkıp doğa yürüyüşleri, koşu, bisiklet vb. sporlar için doğru zaman.

devamı
Alternate Text

Ciddi Sakatlık Sonrası, Şampiyon Rafael Nadal !

Şubat 13, 2022

35 yaşındaki Rafael Nadal 5 saat 28 dakika süren mücadele sonunda rakibini yenerek Avustralya Açık Tek Erkekler şampiyonu oldu.

devamı
Alternate Text

Covid-19 Sonrası Spora Dönüşte Dikkat!!

Ocak 27, 2022

Covid-19 geçirdikten sonra güvenli bir şekilde normal hayatımıza ve spor hayatımıza dönmek önemli bir sorun teşkil etmeye başlıyor. Bizde sizler için birkaç öneride bulunmak istiyoruz.

devamı
Alternate Text

Kronik ayak bileği burkulması için koruma

Aralık 28, 2021

Günlük hayatta en sık karşılaşılan ortopedik yaralanmadan birisi ayak bileği burkulmasıdır. Spor yaparken hatta yürüyüş yaparken bile yere basma sırasında oluşan bir dengesizlikle ayak bileği dönebilir.

devamı
Alternate Text

Çocuklar için ayak analizi ve kişiye özel ortopedik tabanlık

Aralık 22, 2021

Çocukluk çağı tüm hayat döngüsünün en önemli yıllarını oluşturur. Ayak ve ayak bileğiyle ilgili problemler de çocukluk yıllarından itibaren uzman gözüyle iyi değerlendirilmeli ve ihmal edilmemelidir.

devamı
Alternate Text

Halluks Valgus ve Tedavisi

Ekim 21, 2021

Halluks Valgus diğer bir adıyla başparmak çıkıntısı, özellikle kadınların büyük çoğunluğunda 30-40 yaşlarından sonra görülen ve ayak başparmağının içeri doğru dönmesiyle oluşan çıkıntılı şekil bozukluğudur.

devamı
Alternate Text

Yüksek Kavis (Pes cavus) ve Tedavisi

Ekim 08, 2021

Pes Cavus, ayaktaki kemerin çok yüksek olması durumudur. Burada ayağın iç yayının fazla eğilimli ve dikliği görülür. Pes Cavus, genetik olarak geçebileceği gibi, nörolojik bazı hastalıklar sonucu da görülebilir.

devamı
Alternate Text

OS1st TS5 Seyahat Çorabı

Ekim 01, 2021

Uzun seyahatler, masa başında geçen uzun saatler sonrasında vücudunuzun size bazı sinayeller verdiğini hissedebiliyor musunuz?

devamı
Alternate Text

Topuk Dikeni Tedavisi ve Tabanlık

Eylül 22, 2021

Topuk dikeni, calcaneus denilen topuk kemiği altında kalsiyum depolanmasına bağlı zaman içinde sivri bir kemiksi çıkıntı oluşmasına bağlı ortaya çıkan rahatsızlıktır.

devamı
Alternate Text

Aşil Tendonu ve Aşil Tendiniti

Eylül 13, 2021

Aşil tendonu boyunca hissedilen ağrı, hassasiyet ve sertlik, egzersiz sonrasında kötüleşen ağrı veya tendonda kalınlaşma ve şişme gibi problemlerle aşil tendiniti kendini belli eder.

devamı
Alternate Text

Ortopedik tabanlık seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Temmuz 14, 2021

Dünya genelinde yeni nesil ortopedik tabanlıklar artık çok daha ince, esneyebilen formda dizayn ediliyor.

devamı
Alternate Text

Plantar Fasiit için Çözüm ve Egzersiz Önerileri

Temmuz 13, 2021

Plantar fasit, topuk ağrılarının en büyük sebeplerinden biridir. Ayak altı boyunca bulunan plantar fasya adı verilen bağ dokunun topuğa yapışma bölgesindeki iltihaplanmayla karakterize rahatsızlıktır.

devamı
Alternate Text

Ayak Taban Ağrısı Neden Olur?

Temmuz 08, 2021

Ayak taban ağrısı her yaşta ve her bireyde görülebilen, kişinin günlük aktivitelerini engelleyen çeşitli sorunlardan kaynaklanabilen bir durumdur.

devamı
Alternate Text

Ortopedik tabanlıkların fiyatları neden bu kadar farklı?

Haziran 11, 2021

Ortopedik tabanlık ihtiyacınız olduğunu öğrendiniz. Fiyatları araştırıyorsunuz ve karşınızda birbirinden farklı rakamlar var. Hangisi gerçekten ucuz, hangisi pahalı? Sağlığınız söz konusu, hangi seçim sizin için doğru? Kişiye özel ortopedik tabanlık fiyatları neden farklılık gösterir?

devamı
Alternate Text

En iyi ortopedik tabanlık hangisi?

Mayıs 26, 2021

Ortopedik tabanlıklar genel olarak cnc üretim tabanlık ve ısı altında şekillendirilen tabanlıklar olarak 2 çeşittir. FootBalance, dünyada ısı teknolojileri altında ortopedik tabanlıkların hazırlanmasının patent ve teknolojisinin sahibi Finli bir markadır.

devamı
Alternate Text

Düztaban ( Pes Planus ) İçin 3 Egzersiz Önerisi

Nisan 01, 2021

Düztaban halk arasında oldukça sık görülen ayak problemlerinden biridir. Türkiye’de %75’ten fazla kişi düz taban ve bu duruma bağlı ağrı, hassasiyet ve gün sonu yorgunlukları yaşamaktadır.

devamı
Alternate Text

Ayak Deformitelerinin Postüre Etkisi

Mart 26, 2021

İnsan anatomisinin doğası gereği, yere yük aktarımında ayak ve ayak biyomekaniği büyük önem arz etmektedir. Ayak zemine temasının çoğunluğunu 3 nokta üzerinden gerçekleştirmektedir.

devamı
Alternate Text

Tarsal Tünel Sendromu

Mart 12, 2021

Tarsal tünel sendromu (TTS), bacakların en önemli sinirlerinden olan ve Siyatik sinirden ayrılan Posterior Tibial Sinir veya dallarının ayak bileğinin iç kısmında kuvvetli bağların (Fleksör Retinakulum) altında oluşan kanalda sıkışması sonucu ortaya çıkan, nadir görülen bir tuzak nöropatidir.

devamı
Alternate Text

Sağlıklı Kan Dolaşımı İçin Kompresyon Çorap Desteği

Şubat 26, 2021

Kan dolaşımımızın yavaşlamasına neden olan en büyük etken hareketsiz yaşamdır. Gün boyunca masa başında çalışan kişiler, uzun süre araba kullanmak ve gün boyu ayakta kalmak bacaklarda ödeme bağlı şişme, karıncalanma görülmesine neden olmaktadır.

devamı
Alternate Text

Os1st AS6 Performans Kol Desteği ile kaslarını koru

Şubat 22, 2021

Spor hayatımıza dönüşle birlikte uzun süredir hareketsiz kalan vücudumuzu korumak oldukça önemli. Özellikle spor esnasında en çok hareket halinde olan kollarımız, korunması gereken ilk uzuvlardan biri.

devamı
Alternate Text

Vücut Ağrılarınızın sebebi basış problemi olabilir?

Ocak 31, 2021

Akşam evinize geldiğinizde bitmez tükenmez ayak, bacak, kalça ve sırt ağrıları yaşıyorsanız veya ayakkabılarınızın bir bölümü diğer taraflarına göre çok daha hızlı eskiyor ise çok büyük bir ihtimalle basış problemi yaşıyorsunuz!

devamı
Alternate Text

Tenisçilerde Sık Görülen Diz ve Ayak Problemleri

Ocak 19, 2021

Teniste en sık görülen sakatlıklar, kas ve bağlarda meydana gelmektedir.

devamı
Alternate Text

Fiziksel Gelişimde Çocukluk Döneminin Önemi

Ocak 09, 2021

Bir bireyin sağlıklı yaşaması ve olumlu davranışlar kazanması bedensel gelişimi ile çok yakından ilgilidir.

devamı
Alternate Text

Ayak Kokusu ve Terlemesi Önlenebilir

Aralık 31, 2020

Terleme, vücut ısısını sabitlemek için ter bezlerinin sıvı üretmesidir. Ter atılım yerleri kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte yoğun olarak koltuk altında, ayaklarda, avuç içlerinde, kısmen de yüzde görülebilmektedir.

devamı
Alternate Text

Ayak Bileği Koruyucu Desteklerinin Önemi

Aralık 21, 2020

Ayak bileğimiz, vücudumuzda fonksiyonel olarak görev alan kompleks bir yapıdır. Birçok kas, tendon ve bağlara ev sahipliği yapmaktadır.

devamı
Alternate Text

Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aralık 17, 2020

Ayakkabı seçerken öncelikle kendi numaranızı almalısınız. En uzun parmağınız ile ayakkabı burnu arasında yarım santimetre boşluk olmalıdır.

devamı
Alternate Text

Bunyon Oluşumu

Aralık 13, 2020

Ayak başparmağının, diğer parmaklara doğru yönelmesiyle oluşan probleme halluks valgus denilmektedir. Başparmağımız, topuktan sonra ayağın en çok yük aktarılan noktasıdır.

devamı
Alternate Text

Seyahat Çorabı

Aralık 12, 2020

Uzun süreli seyahatlar veya hareketsiz geçen masa başı çalışma saatleri sonunda ayaklarınızın şiştiğini, uyuştuğunu hissedersiniz. Şişkinlik, uzun süre hareketsiz kalmanın sonunda oluşan ödemdir.

devamı
Alternate Text

Karpal Tünel Sendromu

Aralık 04, 2020

Karpal Tünel Sendromu, ‘’ Median Sinir ‘’ ismi verilen ve el bileğinin temel sinirlerinden biri olan bu yapının üzerindeki baskıdan dolayı oluşur. En sık görülen tuzak nöropatilerinden biridir.

devamı
Alternate Text

Soğuk havalar ve eklem ağrıları

Aralık 02, 2020

Covid-19’un bilinen en önemli belirtilerinden biri eklem ağrılarıdır. Bel ağrısı ve ciddi kırgınlığa neden olan bu eklem ağrıları başlı başına bir koronavirüs belirtisi olabilmektedir.

devamı
Alternate Text

Kompresyon Çorapları

Kasım 25, 2020

Compression - Kompresyon çorapları, günlük hayatımızda konfor ve destek arayışımızın vazgeçilmezleri arasına hızla girmiş durumda.

devamı
Alternate Text

Tenisçi Dirseği problemi mi yaşıyorsunuz?

Kasım 19, 2020

Günlük hayatta oldukça aktif kullanılan el, kol ve bilekte birçok rahatsızlık görülmektedir. Bunlardan en sık rastlanılan halk arasında tenisçi dirseği olarak bilinen lateral epikondilit rahatsızlığıdır.

devamı
Alternate Text

Yürürken Ayaklarımız Neden Ağrır?

Kasım 16, 2020

Ayaklarımız gün boyu tüm vücut yükümüzü taşıyan, sürekli baskı altında olan uzuvlarımızdır. Nasıl bir apartmanın temelinin sağlam olması gerekiyorsa, vücudumuzun da temeli ayaklardır.

devamı
Alternate Text

Ayak Yapısı ve Postür

Ekim 17, 2020

İnsan anatomisinin doğasında yere yük aktarımında ayak ve ayak biyomekaniğinin büyük önem arz ettiği bilinmekte.

devamı
Alternate Text

Diz Ağrıları ve Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık

Ekim 17, 2020

Diz, vücut kinetik yapısının en önemli kavşak bölgelerinden biridir. Barındırdığı kıkırdak,kemik,,tendon ve diğer anatomik yapılarla alt ekstremitenin yük aktarımında önemli bir rol üstlenir.

devamı
Alternate Text

Koşucularda Tabanlık Kullanımı Neden Önemlidir?

Ekim 17, 2020

Günümüz temposunda; çoğu kişi günlük hayatın koşturmacasından kurtulmak için günün 1-2 saatini spor yaparak geçirmektedir. Bu spor dallarının en başında da koşu gelmektedir. Kişiler açık havada koşarak hem günlük hayatın stresini atmak ister hem de sağlığı için bir adım atmak...

devamı
Alternate Text

Kemik İliği Ödemi

Ekim 14, 2020

Kemik iliği, kan hücrelerinin oluşumunu sağlayan ve kemiklerin içerisinde bulunan yumuşak ve süngerimsi bir dokudur. Kemik iliğindeki sıvı miktarının artması kemik iliği ödemi olarak adlandırılmaktadır.

devamı
Alternate Text

Stres Kırıkları

Eylül 05, 2020

Vücudumuzdaki kemik dokusu, sürekli ve fazla kuvvet ile karşılaştığında stres kırıkları oluşabilir. Stres kırığı özellikle gün boyu vücudumuzun tüm yükünü taşıyan ayaklarımızda ve bacak kemiklerinde görülmektedir.

devamı
Alternate Text

Ayak Bileği Koruyucu Desteklerinin Önemi

Temmuz 21, 2020

Ayak bileğimiz, vücudumuzda fonksiyonel olarak görev alan kompleks bir yapıdır. Birçok kas, tendon ve bağlara ev sahipliği yapmaktadır.

devamı
Alternate Text

Hassas Ayaklar İçin Diyabet Çorabı

Temmuz 17, 2020

Çağın hastalığı olan şeker hastalığı bir başka deyişle diyabet hastalığı, son zamanlarda yoğun bir şekilde karşımıza çıkan bir problemdir. Diyabet kişide kan şekerinin yükseldiği metabolik bir hastalık olarak tanımlanmaktadır.

devamı
Alternate Text

Ayak Taban Ağrılarınız için alınacak 3 kolay önlem!

Temmuz 17, 2020

Ayak taban ağrılarınızı ciddeye almanız, yaşam kaliteniz için son derece önemlidir. Unutmayın, ayaklarınız vücudunuzun sözcüleridir. Bunun için ne yapmamız gerekli, 3 kolay önlem!

devamı
Alternate Text

Sıkıştırma Destek Çoraplarının faydaları

Temmuz 16, 2020

Günümüzde birçok profesyonel veya amatör sporcu sıkıştırma teknolojisi ile üretilmiş ürünlere aşina hale geldi. Eğer siz de bu teknoloji ile tanıştıysanız, koşarken, bisiklet sürerken veya egzersiz yaparken giydiğiniz kendi favori ürününüz veya markanız muhtemelen vardır.

devamı
Alternate Text

Sıkıştırma Teknolojisine sahip ekipmanlar neden önemlidir?

Temmuz 15, 2020

İster deneyimli bir koşucu, ister amatör bir sporcu, isterseniz de daha aktif bir hayata veya düzenli spor yapmaya karar vermiş biri olun eğer sıkıştırma teknolojisi kullanan bir üründen faydalanmayı planlıyorsanız..

devamı
Alternate Text

Plantar Fasiit nedir?

Haziran 08, 2020

Plantar fasiit, en sık görülen topuk problemlerinden birisidir. Ayak tabanını destekleyen kalın bant şeklindeki yapı olan plantar fasyanın iltihaplanmasıdır.

devamı
Alternate Text

Düztaban tedavisi ve korunma

Haziran 08, 2020

Ayak tabanımızda üç temel ark yapısı bulunmaktadır. Düşük taban olarak adlandırılan pes planus, ayağın en önemli ark desteklerinden biri olan medial arkın çökmesidir.

devamı
Alternate Text

Yüksek taban

Haziran 08, 2020

Yüksek taban, pes cavus olarak adlandırılır. Ayak tabanını destekleyen arklardan birisi olan, ayağın iç yüzündeki medial longitudinal ark gergindir.

devamı
Alternate Text

Bel Ağrılarının Sebebi Ayaklar Olabilir Mi?

Mart 31, 2020

Günlük hayatta bir çok insan çeşitli sebeplerle bel ağrısına maruz kalmaktadır.

devamı
Alternate Text

İliotibial Bant Sendromu

Mart 28, 2020

İliotibial bant kalça leğen kemiğimizin dış yan kısmından, dizin dış yan kısmına kadar uzanan kalın kuvvetli bir bağ yapısıdır.

devamı
Alternate Text

Mantar Ortopedik Tabanlık nedir?

Mart 11, 2020

Kişiye özel ortopedik tabanlıklar farklı malzemeler ile üretilmektedir. Mantar; işlenmesinin kolaylığı ve hafifliği ile geleneksel üreticilerin tercih ettiği materyallerden biridir.

devamı
Alternate Text

Karbon Ortopedik Tabanlık Nedir?

Mart 11, 2020

Karbon, büyük yük altında dayanıklılığı ile inşaat, gemicilik ve uzay sanayisinde son yıllarda ön plana çıkan ve gittikçe kullanım alanları genişleyen yeni nesil bir malzemedir.

devamı
Alternate Text

Nasır nedir? Neden Oluşur?

Şubat 18, 2020

Nasır oluşumu, cilt dokusunun kendisini korumaya çalışarak kalınlaşmasıdır. Genellikle kemik çıkıntılarına denk gelen bölgelerde sürtünme, çarpma gibi düşük ve tekrarlı travmalara bağlı olarak gelişebilir.

devamı
Alternate Text

Koşucu Dizi

Ocak 20, 2020

Koşucu dizi olarak adlandırılan patellofemoral ağrı sendromu, genç ve aktif olan kişilerde sıklıkla görülen bir diz problemidir. Diz eklemine yük bindiren eylemler ile artış gösteren, diz kapağı çevresindeki ağrıdır.

devamı
Alternate Text

Gelişimsel Kalça Displazisi (Kalça Çıkığı)

Aralık 30, 2019

Kalçada acetabulum adı verilen leğen kemiğimizin anatomik boşluğu, femur adı verilen bacak kemiğimizin baş kısmı ile uyumlu bir yapı içerisindedir. Femur başının acetabulumdan tamamen ayrılması kalça çıkığı olarak adlandırılmaktadır.

devamı
Alternate Text

Hallux Rigidus

Aralık 11, 2019

Halluks Rigidus, ayak başparmağının tarak kemiğiyle yaptığı eklemde görülen ağrı ve hareket kısıtlılığı durumudur. İlerleyici eklem kireçlenmesine neden olur.

devamı
Alternate Text

Metatarsalji için kişiye özel tabanlık

Kasım 28, 2019

Metatarsalji kavramı, latince ‘metatarsus’ (tarak kemikleri) ve ‘-algie’ (ağrı) kelimelerinin birleşimidir. Ayak tabanında metatars kemiklerinin (tarak kemikleri) bulunduğu bölgedeki ağrıya verilen isimdir.

devamı
Alternate Text

Obezite ve Ayak Sağlığı

Kasım 04, 2019

Günümüzde vücut kompozisyonunda insan sağlığını olumsuz şekilde etkileyecek düzeyde yağ oranının artışı obezite olarak tanımlanmıştır. Obezite ile birlikte kişide omurga esnekliğinde, vücut dayanıklılığında, kas gücünde azalma, ve büyük eklemlerde hareket kısıtlılığı görülebilmektedir.

devamı
Alternate Text

Dinamik Tabanlık nedir?

Ekim 22, 2019

Aynı bir mimari yapıda olduğu üzere doğru desteklemeyen sütunların mimari bir yapının bütününe zarar verebileceği gibi, sağlıklı ve dengeli basmayan bir ayak yapısı zincirleme şeklinde diz, kalça, omurga ve boyun bölgesine kadar çıkabilen ağrı ve problemlere neden olabilir.

devamı
Alternate Text

Çocuklarda Basış Problemleri

Eylül 20, 2019

Çocukluk çağı tüm hayat döngüsünün en önemli yıllarını oluşturur. Ayak ve ayak bileğiyle ilgili problemler de çocukluk yıllarından itibaren uzman gözüyle iyi değerlendirilmeli ve ihmal edilmemelidir. Çocuk yaşlarda yapılan küçük müdahalelerin çocuğunuzun tüm hayatını olumlu anlamda etkileyebileceği unutulmamalıdır.

devamı
Alternate Text

Basış Bozukluğu ve Etkileri

Eylül 09, 2019

Günlük aktivitelerinizde, yürüyüşünüzde, yaptığınız sporlarda arka planda çalışan mucizevî sistemler vardır. Bu sistemin en önemli unsurlarından biri ise ismini sıkça andığımız, kas iskelet sisteminizle beraber vücut kinetik zinciridir.

devamı
Alternate Text

Tabanlık Kullanımı ve Bakımı

Temmuz 19, 2019

Her gün düzenli olarak kullanılan tüm eşyalarımızın olduğu gibi ayakkabıların ve tabanlıkların da bakıma ve temizliğe ihtiyacı vardır. Günlük kullanılan kıyafetlerin yıkanıp temizlendikten sonra yeniden kullanılması, hepimizin hayatının bir parçası.

devamı
Alternate Text

Çocuklarda Ayak Problemleri

Haziran 25, 2019

Özellikle ülkemizde genetik faktörlerinde etkisiyle çocuklarda ayak problemleri çok sık görülmektedir. Ayak sağlığı konusunda çocuk yaşta alınan önlemler çocuğun geleceği için çok önemlidir.

devamı
Alternate Text

Hazır Tabanlıkların, Kişiye Özel Tabanlıktan Farkı Nedir?

Mayıs 30, 2019

Çoğumuz bir alışveriş merkezinde gezerken mutlaka rahat ayakkabı tabanlığı adı altında satılan tabanlıklar görmüşüzdür, hatta alıp denemişizdir. Fakat bu tabanlıklar ortopedik diye adlandırılsa da kişiye özel değildir. Bu nedenle tabanlığın sizde oluşturacağı etki tesadüfi olacaktır.

devamı
Alternate Text

Aşil Tendinit

Mayıs 21, 2019

Aşil tendonu, vücudumuzda bulunan en güçlü tendondur. Ayak bileğinin arkasında, topuk kemiğinden başlar ve kaval kemiği boyunca uzanır. Aşil tendonunda dolaşımın en az olduğu yer tendonun kalkaneusa (topuk kemiği) yapıştığı yerin yaklaşık 2-5 cm yukarısıdır. Bundan dolayı yaralanmalara en duyarlı bölgedir.

devamı
Alternate Text

Podoloji ve Ortopedik Tabanlık Kullanımı

Nisan 27, 2019

Ayak sağlığı söz konusu olduğunda podologlar tedavi süreçlerinde ortopedik tabanlıkları yaygın olarak kullanmaktadırlar. Nedeni ise, ayak ile ilgili problemler çoğunlukla yanlış başıs ya da vücut ağırlığının ayağa yanlış aktarılmasıyla oluşur.

devamı
Alternate Text

Hamilelik ve Ayak Ağrıları

Mart 26, 2019

Gebelik, kadınlara özgü mucizevi bir deneyimdir. Anne adaylarında gebelik başlangıcından itibaren, hormonal, postural ve psikolojik açıdan birçok değişiklik gözlemlenir.

devamı
Alternate Text

Diyabet Hastalarına Özel Ortopedik Tabanlık

Şubat 27, 2019

Diyabet hastalığı dünün korkulan, günümüzün ise kontrol altında tutulduğu müddetçe hastaların yaşam kalitelerini düşürmeden devam ettirebildikleri bir rahatsızlıktır.

devamı
Alternate Text

Ayakkabılarınızda Farketmediğiniz Büyük Tehlike: Bakteri ve Alerjenler

Şubat 21, 2019

FootBalance içe-dışa basma, düz tabanlılık, yüksek tabanlılık vb. birçok medikal probleme çözüm sunar. Ve beraberinde kişinin konforunu arttırmak için ilk kez geliştirilen yenilikçi üst yüzeyi sayesinde kişiye hijyenik bir deneyim imkanı verir.

devamı
Alternate Text

Kayak ve Snowboard Botlarınız için Muhteşem Çözüm

Ocak 15, 2019

Snowboard, kayak, hokey, buz pateni gibi kış sporları denge, kontrol ve rahatlık için ayağa tam oturan düşük hacimli özel botlar kullanmayı zorunlu kılar. Kış sporları malzemeleri seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken nokta botlarımızdır.

devamı
Alternate Text

Vücut Kinetik Zinciri

Aralık 25, 2018

Kemikler, kaslar, eklemler ve dokular vücudumuzun kinetik zincirini, ayak ve ayak bilekleri ise bu zincirin temelini oluşturur. Nasıl bir binanın temelinin sağlam olması gerekiyorsa, vücutlarımızın da temeli ayaklardır. Sağlıklı bir şekilde dengelenmiş ayak ve ayak bilekleri vücudumuzun kusursuzluğunu sağlamada büyük rol oynar.

devamı
Alternate Text

Tek bir çift Ortopedik Tabanlık yeterli mi?

Aralık 10, 2018

Yürümek amacıyla satın aldığınız bir çift ayakkabının, aynı anda basketbol, futbol, tenis gibi farklı spor dallarına da uygun olmasını beklememelisiniz. Arzu ettiğiniz destek ve performansı bulamazsınız.

devamı
Alternate Text

Botlarını dönüştür!

Kasım 06, 2018

FootBalance botlarınızı, spor ayakkabı rahatlığıyla kullanmanız için % 100 deri tabanlıkları geliştirdi. Artık ayaklarınız botlarla mükemmel bir uyum sağlarken, tüm gün yere doğru ve sağlam basmanız da konforunuzu büyük ölçüde arttıracak.

devamı
Alternate Text

Kendin İçin Hareket Et!

Ekim 24, 2018

Kendimizi günlük hayatın monotonluğuna bırakmaya çok müsait olduğumuz bu zamanlarda küçük de olsa çeşitli egzersizlerle, hem bu monotonluktan kurtulup hem de hiç farkında bile olamayacağımız kadar sağlığımıza iyi gelebiliriz.

devamı
Alternate Text

Sporu Yaşamımıza Katmadan Önce Yapılması Gerekenler

Ekim 04, 2018

Aktif bir spor yaşamına başlamadan önce kontrol edilmesi gereken en önemli konulardan biri ayaklarımız.

devamı
Alternate Text

Yüksek Kavis - Pes Cavus

Eylül 25, 2018

Ayak arkının (ayak kavis kısmının) artması ile karakterterize bir deformitedir. Halk arasında ayağın yüksek kavisi olarak adlandırılır.

devamı
Alternate Text

Plantar Fasiit

Ağustos 15, 2018

Plantar fasiit, genellikle şiddetli topuk ağrılarının sebebi olan bir rahatsızlıktır.

devamı
Alternate Text

Topuk Dikeni

Temmuz 30, 2018

Topuk ağrısı, erişkinlerde en sık karşılaşılan ayak problemlerinden birisidir

devamı
Alternate Text

Halluks Valgus

Temmuz 20, 2018

Halluks latince baş parmak, valgus ise orta hattan uzaklaşmak anlamına gelir.

devamı
Alternate Text

Koşmak ve Koşucular

Nisan 18, 2018

Koşu ile ilişkili spor yaralanmaları çok yaygındır ve çoğu zaman aşırı kullanım yaralanmaları yaygın olarak görülür. Tahminlere göre rekreasyonel koşucuların bir yıllık bir süre zarfında yaşadığı yaralanmaların % 70’i bu şekildedir.

devamı
Alternate Text

Shin Splints Nedir?

Şubat 05, 2018

Shin Splints; tibia kemiğinin (Kaval kemiği) stabilizasyonunu sağlayan ve ayak bileğinin hareketini sağlayan kasların alışılmışın üzerinde kullanımı sonucu meydana gelen, kemik zarı iltihaplanmasıyla karakterize bir yaralanma olarak kabul edilir.

devamı
Alternate Text

Morton Nöroması

Eylül 18, 2017

Morton Nöraması genellikle 3. ve 4. Parmaklarının başlangıç kısımlarında gelişir. Yürürken, sanki ayağınızın altında çakıl taşı veya çorabınızın içerisinde sivri bir cisim varmış gibi hissettirir.

devamı
Alternate Text

Ayak Taban Ağrıları

Temmuz 13, 2017

Ayak tabanında bulunan fasya adındaki kalın bağ doku topuk kemiğini parmaklara bağlar. Plantar Fasiit topuk altındaki ağrıların en yaygın nedenidir. Plantar fasit, ayağınızı destekleyen bu güçlü bağ doku plantar fasya inflamasyonu ( yangı, tahriş, yaralanma, doku iltihabı) olduğunda ortaya çıkar.

devamı
Alternate Text

Neden kişiye özel ortopedik tabanlık kullanılmalıdır?

Haziran 20, 2017

Bizim için her ne kadar basit olsa da yeryüzünde iki ayak üzerinde dik durabilen ve yürüyebilen tek canlılardır insanlar. Bunu yapabilen tek canlı olmamızda şüphesiz ayaklarımız büyük rol oynamaktadırlar.

devamı
Alternate Text

Ayakkabılarımız nasıl kişiselleşir?

Haziran 06, 2017

Ayak anatomimiz, tabanlarımız, yürüyüşümüz, sıçrayışımız tamamen bize özeldir. Hatta her iki ayağımız dahi birbirinin eşi değildir.

devamı
Alternate Text

Ayaklarınızı Mahvetmek için Yaptığınız En Güzel Şeyler…

Haziran 01, 2017

Ayaklarımızın kırılgan olduğunu düşünmüyoruz. Tam aksine çoğu zaman ayaklarımıza hak ettikleri ilgiyi göstermiyoruz.

devamı
Alternate Text

Düz Taban Nedir?

Mayıs 24, 2017

Ayağın anatomik yapısı özel bir görev olan yatay yaylanma hareketini yapabilmesini sağlar. Ayağın iç yanında bulunan ark denilen bu yapı kaslar ve tendonlar sayesinde desteklenir. Bu kasların görevini yeterince yapamaması sonucu sorun ortaya çıkar. Latincede pes planus olarak adlandırılan bu soruna halk arasında düz taban denilir.

devamı
Alternate Text

Sağlıklı Ayaklar Ortopedik Tabanlık Kullanmalı mıdır?

Nisan 06, 2017

Vücudumuz için zemin görevi gören ayaklarımızın çektiği cefayı muhtemelen vücudumuzda hiçbir organımız çekmez.

devamı
Alternate Text
Sıkça Sorulan SorularFootBalance kişiye özel ortopedik tabanlıkları
hakkında merak edilen her şey
Alternate Text
FOUNDATION
FOR PERFORMANCE
İlgilendiğin spor dalında FootBalance kişiye özel
ortopedik tabanlıklarının eşsiz faydalarını öğrenmek için
mutlaka göz atmalısın