Kişiye Özel Ortopedik Tabanlıklar: Diş Sıkma ve Çene Problemlerine Çözüm mü?

Günlük yaşamın yoğun temposunda, istemli ya da istemsiz olarak diş sıkan veya çene problemleri yaşayan birçok kişi bulunuyor. Bu problemler sıklıkla, çene hareketlerinde (ağrı, sertlik, tıkırtı) ve yüz kaslarında çiğneme esnasında ağrı ve baş ağrılarına neden olabiliyor. Bu ağrılar genellikle diş sıkma alışkanlığından kaynaklanan kas gerginliği ve çene eklemindeki stres sonucunda ortaya çıkıyor. 

Peki, çene problemlerinin duruştan kaynaklanabileceğinizi hatta ayak basışınızın etkisi olduğunu biliyor muydunuz?

Bu nedenle, etkili bir tedavi planı oluşturmadan önce, kapsamlı bir değerlendirme çok önemlidir. Postür, stres seviyeleri, kas gerginlikleri, diş sağlığı ve ayak basışı gibi çeşitli faktörler, çene problemlerinin kökenini anlamak ve uygun bir tedavi planı oluşturmak için değerlendirilmelidir. Bu süreçte, diş hekimleri ve fizyoterapistler birlikte çalışarak en etkili çözümü bulmaya yardımcı olurlar.

FootBalance olarak detaylı ayak analizi sonrasında sizin basış probleminize uygun olabilecek %100 kişiye özel ortopedik tabanlıkları hazırlıyoruz ve uzmanlarımız uygun egzersiz önerisinde bulunuyor. Bu sayede en temelden, ayaklarımızdan başlayarak duruş ve dengenizi düzelterek doğru pozisyonlama sağlıyor. Böylece, FootBalance Tabanlıkları ile vücut üst kısmındaki kas gerginliğini ve duruş problemlerini düzeltebilir ve sonuç olarak çene problemlerini hafifletebilirsiniz.

FootBalance bünyesinde ücretsiz olarak ayak analizinizi yapıyor ve sizin için özel olarak ortopedik tabanlık üretiyoruz.

Detaylı bilgi ve ücretsiz ayak analizi için sizi merkezimize bekliyoruz.

Esentepe Mah. Atom Sok. No:20, Kanyon Apt. Kat:3 Daire:5 ŞİŞLİ istanbul

+(90) 212 325 88 51