Tenisçi Dirseği problemi mi yaşıyorsunuz?

Günlük hayatta oldukça aktif kullanılan el, kol ve bilekte birçok rahatsızlık görülmektedir. Bunlardan en sık rastlanılan halk arasında tenisçi dirseği olarak bilinen lateral epikondilit rahatsızlığıdır.

Dirsekteki çıkıntılı kemikte şiddetli ağrıyla ortaya çıkan ‘’Tenisçi Dirseği’’ hayat kalitesini düşüren, kol hareketlerini kısıtlayan oldukça rahatsız edici bir hastalıktır.

 

Tenisçi Dirseği neden oluşur?

 

Tenisçi dirseği, el bileğini ve parmakları taşıyan dirseğin dış tarafındaki tendonların dirsek kemiğine yapışan bölgesinde ortaya çıkan zedelenmeden, ani hareketten, yanlış ve sık kullanımdan, zorlamalardan oluşmaktadır. Bu rahatsızlık genellikle raketle topa vuran ve aynı hareketi sık sık yapan tenisçilerde görüldüğü için bu ismi almıştır.

 

Tedavi ve destek için neler yapılabilir?

 

Doktorunuzun önerdiği doğru egzersizlerle el, el bileği, dirsek ve koldaki kasları güçlendirmek, iyileşmede çok etkilidir. Egzersizle birlikte yapılması gereken en önemli şey destek ürünü kullanımıdır. Tenişçi Dirseği hastalığının tedavisinde özellikle egzersiz ve medikal destek ürünleri kullanımı oldukça önemli bir rol oynamaktadır!

 

OS1st ES3 ve ES6 medikal dirsek koruyucu destek ürünü özellikle tenisçi dirseği rahatsızlığına yönelik geliştirilmiştir. Dirsek için medikal seviyede ortopedik destek ve koruma sağlar. Katlanmaz ve kaymaz. 3 farklı bölgede sıkıştırma özelliği ile baskı sağlar, sağlıklı kan dolaşımına destek verir. Tüm aktivitelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uyguladığı sıkıştırma teknolojisi ve kompresyon özelliğiyle eklem, kas ve tendonları destekler. İyileşmeyi hızlandırmak için fizyolojik olarak doğru bölgelerde hassas dereceli sıkıştırma sağlar.  Zarar gören tendonları güçlü tutarken, aktivite esnasında dirsek eklemini destekler.

 

Alınacak bu basit önlemlerle bitmek bilmeyen ağrılarınızdan kurtulabilir ve hayat kalitenizi artırabilirsiniz. Siz de anlam veremediğiniz kol ve dirsek ağrılarınız varsa öncelikle bir sağlık uzmanına danışın ve yukarıda bahsedilen önlemleri alın.

 

Sürekli hareket halinde olan kollarınızı görmezden gelmeyin