Stres Kırıkları

Stres Kırıkları

Vücudumuzdaki kemik dokusu, sürekli ve fazla kuvvet ile karşılaştığında stres kırıkları oluşabilir. Stres kırığı özellikle gün boyu vücudumuzun tüm yükünü taşıyan ayaklarımızda ve bacak kemiklerinde görülmektedir. Ayağın ise daha çok tarak kemiklerinde ortaya çıkar.

Kimlerde görülür?

Genellikle koşu ve sıçramalı spor branşı ile ilgilenen sporcularda görülme sıklığı fazladır. Beraberinde topuklu ve babet ayakkabı tercih eden kadınlar risk faktörü taşırlar. Fiziksel aktivitesi olmayan bir birey, bir anda yoğun olarak aktivite yapmaya (yürüyüş, koşu vs.) başladığında da görülebilir. Yanlış basmak da stres kırıklarına sebep olabilir.

Belirtileri nelerdir?

Stres kırığı olan kişiler ayak ve bacakta şişlik, uzun süre devam eden ve ilerleyerek artan ağrılardan şikayetçidir. Stres kırığı olan kemiğin etrafında ki dokuda renk değişikliği görülebilir.

Tedavi önerisi nedir?

Öncelikle ağrı ve ödem kontrolü sağlanmalıdır. Stres kırığının olduğu kemiğe yüklenmemek önemlidir. Uzman bir hekime muhakkak başvurulmalıdır. Bu noktada yastıklaması yüksek ortopedik tabanlık ve OS1st. Çorapları kullanılabilinir. Bu stres üzerinde baskıyı azaltacak ve beraberinde yastıklama sağlayarak yük aktarımını dengeli bir şekilde sağlayacaktır.

İlgili ürünler

TA4 Air Performans Çorap

TA4 Air Performans Çorap

Konfor, dayanıklılık ve su toplama koruması sağlayan bu özel çorap, hava akışını en üst düzeye çıkararak ayaklarınızın serin kalmasını sağlar. Yüksek yastıklı tabanları performansınıza katkıda bulunurken, yüksek topuk sekmesi çorapların ayakkabınızın içinde kaymasını önler.

ürün detay satın al

%100 BALANCE

%100 BALANCE

Yüksek darbeli aktiviteler için ideal, her aktivitede konforlu destek ve koruma

Yastıklama2 Sertlik1 Ölçüler34 - 52

ürün detay

%100 IMPACT

%100 IMPACT

Ayakları yüksek darbeye maruz bırakan aktiviteler için mükemmel çözüm

Yastıklama3 Sertlik2 Ölçüler36-52

ürün detay

Medical Black

Medical Black

En üst derecede desteğe ihtiyaç duyan ayaklar için tasarlanmıştır. Ön yastıklama ilavesi ekstra destek ve konfor sunar.

Yastıklama3 Sertlik3 Ölçüler34-48

ürün detay

QUICKFIT BALANCE

QUICKFIT BALANCE

Standard genişlikte ayakkabılar için.
Farklı fitness, spor aktiviteleri ve günlük kullanım için harika bir çözüm.

Yastıklama2 Sertlik2 Ölçüler36-48

ürün detay satın al

FS4 Plantar Fasiit Çorap

FS4 Plantar Fasiit Çorap

Ayak yapısını güçlendiren ve Plantar fasya ile beraber, aşırı kullanım yaralanmalarını önleyen tıbbi sınıf teknik bir performans çorabıdır.

ürün detay satın al

FS4+ Compression Destek Çorap

FS4+ Compression Destek Çorap

Ayak ve bacak yapısını güçlendiren ve aşırı kullanım yaralanmalarını önleyen performans koşu ve rehabilitasyon çorabıdır.

ürün detay satın al

Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!