Sıkıştırma Destek Çoraplarının faydaları

Günümüzde birçok profesyonel veya amatör sporcu sıkıştırma teknolojisi ile üretilmiş ürünlere aşina hale geldi. Eğer siz de bu teknoloji ile tanıştıysanız, koşarken, bisiklet sürerken veya egzersiz yaparken giydiğiniz kendi favori ürününüz veya markanız muhtemelen vardır. En uygun ürünü seçmek için araştırma sürecinizde, sıkıştırma teknolojisi ile üretilmiş ürünlerin sağlığınız ve performansınız için sağlayabileceği faydalar konusunda bilgi edinmek adına birçok kaynağa da ulaşmış olabilirsiniz. Ancak, sormanız gereken en önemli sorulardan biri de, “sıkıştırma teknolojili ürünlerin faydalarından tam olarak yararlanıyor muyum?” olmalıdır.

OS1st çorapları ve performans destek ekipmanları, günlük hayatınızda konforlu ve ağrısız bir şekilde hareket etmenize yardımcı olmak için tıbbi derecede kademeli sıkıştırma sağlar.  OS1st® destek ekipmanları, dolaşımınızı ve kan akışınızı arttırabilmek için özel olarak belirlenmiş alanlarda, doğru miktarda sıkıştırma ile vücudunuzun ihtiyaç duyduğu rahatlamayı sağlayabilmek için tasarlanmıştır. Biz buna Compression Zone Technology® ( Sıkıştırma Bölgesi Teknolojisi® (CZT®)) diyoruz. CZT®, yerçekimi etkileriyle mücadele etmenize yardımcı olurken , vücuttaki kanın tekrar kalbe ulaştırılmasına da destek olur. CZT® ayrıca kas ve eklemlerin stabilize edilmesine ve kaslardaki titreşim miktarının azalmasına yardımcı olarak, yorgunluğun azalmasına, genel dayanıklılık ve performansın artmasına destek olur.

Sıkıştırma teknolojisinin diğer faydaları

Rehabilitasyon sürecinde iseniz  veya sakatlık nedeniyle egzersiz yapmakta zorlanıyorsanız OS1st  teknolojisi ile artan kan akışı performansınızı arttırırken, kas yorgunluğunun da azalmasına destek olacaktır. CZT® ayrıca yoğun bir egzersizden sonra vücudunuzun daha hızlı toparlanmasına yardımcı olacaktır. Daha hızlı iyileşme, sosyal hataya hızlı dönüş ve egzersiz için de daha fazla zaman demektir.

Sporcu değilseniz ne fayda sağlar?

Sıkıştırma donanımı sadece sporcular için değildir. Sık seyehat ediyorsanız ve hareketsiz bir işte çalışıyorsanız, masanızda,  uçakta veya arabada uzun süre oturmak bacaklarımızdaki kan akışına zarar verebilir. Damarlarınızın bu kanın bacaklarınızdan çıkmasına ve kalbinize geri dönmesine yardımcı olmak için sıkıştırma desteğine ihtiyacınız vardır, böylece kan pıhtıları ve diğer tehlikeli rahatsızlıklar için önlem alabilirsiniz.

Her sıkıştırma teknolojili ürün aynı değildir.

Doğru kompresyon giysisini seçmek çok önemlidir. Kan akışı desteğinin doğru sağlanamayacağı ürünler nedeniyle, şişmiş ayaklara ve ayak bileklerine sahip olmak istemezsiniz. Kanın kolayca akışını sağlamak için açıklıklar sağlayan ürünler aramak önemlidir. Bunun en iyi örneği OS1st® FS4 + Sıkıştırma Destek Çoraplarıdır. FS4 +, Shin Splints, Aşil Tendinit, Ayak Bileği Şişmesi, Varisli Damarlar, Plantar Fasiit ve bunun gibi yaygın rahatsızlıkların oluşturacağı sıkıntıların  hafiflemesine yardımcı olurken, ayaklarınızın ve bacaklarınızın ihtiyaç duyduğu sağlığa destek olmak için üretilmiş bir performans ve destek çorabıdır.

Kullandığınız bir çorabınız var ve ondan memnun musunuz?

OS1st® FS4+  Destek Çorabını antrenman sonrasında daha hızlı toparlanma süresi için destek olur. Günlük hayatınızda veya uzun bir yolculuk sonrasında başınıza gelebilecek şişmiş ve ağrılı eklemlerle uğraşmadan hayat kalitenizi artabilmeniz için OS1st FS4+ çoraplarını denemenizi öneririz.

Böylece kullandığınız ekipman sizin için elinden geleni yapıyor mu? Siz karar verin.