Plantar Fasiit nedir?

Plantar fasiit nedir?

Plantar fasiit, en sık görülen topuk problemlerinden birisidir. Ayak tabanını destekleyen kalın bant şeklindeki yapı olan plantar fasyanın iltihaplanmasıdır. Bu yapıyı ayak parmaklarınızı yukarıya doğru kaldırdığınızda, ayak tabanına dokunarak hissedebilirsiniz.

           

Bu bant, aşırı gerginken yanlış kuvvet aktarımı sonucu mikro yırtıklar oluşur. Bununla birlikte fasyanın yapışma yeri olan topuk bölgesinde zorlanmalar oluşarak ağrıya sebebiyet verir. Sabah atılan ilk adım ile topukta belirgin bir ağrı oluşur. Hareket ettikçe bu ağrı azalır fakat sonrasında tekrar seyreder.

Performans sporcuları, sürekli zemin değişikliği yapan atletler, yanlış basış, uzun süre ayakta kalmak ve kilo artışıyla daha sık gözlenebilmektedir. Plantar fasyayı rahatlatmak için verilen özel egzersizleri yaparak ve ortopedik tabanlık kullanımı ile topuk bölgesine aktarılan yoğun darbeleri yumuşatarak, ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

Kişiye özel ortopedik tabanlık kullanımı vücut ağırlığını çok daha dengeli bir şekilde zemine aktaracak ve sizi rahatlatacaktır. Yine, compression Zone Technology ® özelliğine sahip Plantar Fasiit çorabı, uygun ayak desteği ve yaralanmaların önlenmesi için tasarlanmıştır. Yürüme, koşma gibi hareketler sırasında ağrı, yorgunluk gibi semptomların görülmesini azaltarak, size konfor getirecektir.

Mükemmel çözüm

FS4 Plantar Fasiit Çorap

FS4 Plantar Fasiit Çorap

Ayak yapısını güçlendiren ve Plantar fasya ile beraber, aşırı kullanım yaralanmalarını önleyen tıbbi sınıf teknik bir performans çorabıdır.

ürün detay HEMEN SATIN AL

FS4+ Compression Destek Çorap

FS4+ Compression Destek Çorap

Ayak ve bacak yapısını güçlendiren ve aşırı kullanım yaralanmalarını önleyen performans koşu ve rehabilitasyon kompresyon çorabıdır.

ürün detay HEMEN SATIN AL

BR4 Bunyon Çorap

BR4 Bunyon Çorap

Bunyon için özel tasarlanmış pedi ve bölünmüş parmak tasarımı gün boyu tüm aktivitelerde sorunsuz konfor ve destek sağlar.

ürün detay HEMEN SATIN AL

AF7 Ayak Bilek Desteği

AF7 Ayak Bilek Desteği

Şişmiş ayak bilekleri, ağrılı ayak bilekleri ve benzer problemleri tedavi etmek için kullanılabilir. Ayrıca güçsüz ayak bileklerini stabilize eder, denge ve destek sağlayarak düşmeleri önlemeye yardımcı olur.

ürün detay HEMEN SATIN AL

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

futbolcular için kişiye özel ortopedik tabanlık
Sağlıklı egzersizler için ortopedik destek ekipmanları
her adımda eşsiz destek ve konfor
HV3 Bunyon Destek
içe basma ve dışa basma problemleri
50 ülkede 1500 lokasyonda
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!