Plantar Fasiit

Plantar Fasiit

Plantar fasiit, genellikle şiddetli topuk ağrılarının sebebi olan bir rahatsızlıktır. Çoğu zaman topuk dikeni ile karıştırılabilen bu rahatsızlık ‘plantar fasya’ adı verilen topuğun alt kısmındaki kasları çevreleyen  bağ dokusunda oluşan iltihaplanma olup, ayak taban ağrılarında en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Plantar fasyanın orijininin yaralanması sonucu oluşabildiği gibi, ayağın biyomekaniksel farklılaşmaları sonucunda da oluşabilmektedir. Ağrı genellikle ayakta dururken veya sabah uyandığında ilk adımlarda veya uzun süreli oturmayı takiben kalkıp adım atarken şiddetlidir. Ortopedik olarak en çok görünen problemlerden biridir. Plantar fasiit rahatsızlığı, genellikle işi gereği sürekli ayakta çalışmak zorunda kalan kişilerde meydana gelir. Rahatsızlık sürekli ayakta durmaktan, yanlış ayakkabı kullanımından, obeziteye kadar birçok farklı nedenlerden dolayı gelişebilir.

Plantar Fasiit - FootBalance Türkiye

Çoğu zaman ayaklarınızı rahatsız etse bile beğendiğiniz bir ayakkabıyı giyebilirsiniz. Fakat bu zamanla, ciddi ayak problemlerine dönüşebilir.  Bu tür bir rahatsızlığı yaşamamak için kilonuza, fazla ayakta kalmamaya ve ayakkabı seçiminize dikkat etmeniz gerekir. Doğru ayakkabı seçimi ve tabanlık kullanımı bu problemlerin ortadan kalkmasında çok etkilidir.

FootBalance ortopedik tabanlıkları kişinin ayak tabanına binen basınç farklılıklarını absorbe ederek ağrıların hafiflemesine yardımcı olur. Kişiye özel şekillenen FootBalance tabanlıklarımız ayağınıza uzun süre sağlıklı destek ve aradığınız konforu sağlar. Size en yakın FootBalance analiz merkezlerimize ulaşabilir, ayak ve taban analizinizi ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

futbolcular için kişiye özel ortopedik tabanlık
Sağlıklı egzersizler için ortopedik destek ekipmanları
her adımda eşsiz destek ve konfor
HV3 Bunyon Destek
içe basma ve dışa basma problemleri
50 ülkede 1500 lokasyonda
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!