Kronik ayak bileği burkulması için koruma

Günlük hayatta en sık karşılaşılan ortopedik yaralanmadan birisi ayak bileği burkulmasıdır. Spor yaparken hatta yürüyüş yaparken bile yere basma sırasında oluşan bir dengesizlikle ayak bileği dönebilir.

 

Ayak bileği burkulmasının ana sebebleri: Ayak bileğini çevreleyen kas, bağ ve tendonların koordinasyon bozukluğu ya da yetersiz kalması veya bastığımız yüzeyin dengesiz olmasıdır.

 

En sık bulgular; ayak bileğinde şişme, ağrı, morarma görülmesidir. Doğru bir değerlendirme sonucunda bir tedavi protokolü oluşturulur. Bu yaralanmalardan sonra kişiye hem koruyucu egzersiz tedavisi hem de koruyucu destekler önerilmektedir. Bu destekler ayak bileğini koruyan ve eklem hareketlerine izin veren, günlük yaşamda kişinin fiziksel aktivitesini rahatsız etmeyecek düzeyde ürünler olmalıdır.

 

OS1st AF7® Ayak bileği desteği, hacimli ve ayak hareketlerini kısıtlayıcı ortezlere karşın hafif, rahat ve kullanışlı olması açısından özel olarak tasarlanmıştır.  Üzerinde herhangi bir kayış, toka, çıtçıt veya bant barındırmaz. Şişmiş ve ödemli ayak bilekleri, ağrılı ayak bilekleri, bağ yaralanmaları ve bunun gibi benzer problemlerin tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir.

 

FootBalance Online Store’da yer alan AF7 Ayak Bilek Desteği ürünümüze kolayca sahip olabilirsiniz.

 

Ayrıca ücretsiz ayak analizi hizmetimiz için randevu alarak uzman görüşüne de sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0212 325 88 51 numaralı telefondan bize ulaşabilir, sitemizin bize ulaşın bölümünden randevu oluşturabilirsiniz.