Çocuklardaki Topuk Ağrısı Sever Hastalığı Olabilir mi?

Topuk Ağrısı Sever Hastalığı Olabilir mi?

Sever hastalığı, özellikle hareketli çocuklarda görülen topuk kemiğinin (kalkaneus) büyüme plaklarında oluşan bir ayak sorunudur. Erkek çocuklarda daha sıklıkla karşımıza çıkar. Aynı zaman ayağında basış problemi (düz taban, pronasyon vs.) olan kişilerde de sever hastalığı görülebilir.

Belirtilerinde en çok ayağın arka kısmında bulunan aşil tendonunun topuk kemiğine yapışma yerinin alt kısmında hassasiyet ve ağrı görülür. Topuk ağrısı olarakta sıklıkla duyabiliriz. Bununla beraber ayak çevre kas ve tendonlarında kısalık ve kuvvetsizlik belirtileri olabilir.

Sever hastalığının teşhis ve tedavisi tamamiyle kişiye özel olarak planlanmalıdır. Hastalığın teşhisinde X-ray görüntüleme net sonuç verecektir. Beraberinde klinik değerlendirme de yapılır.

Sever hastalığının tedavisinde egzersiz, ayakkabı modifikasyonu ve ortopedik tabanlık önemli rol oynamaktadır. Aşil germe egzersizleri ve arkasından soğuk uygulama ile ayak arkasında ağrının azalması sağlanabilir. Beraberinde ayakkabı seçiminde yüksek topuklu spor ayakkabılar tercih edilebilir ve %100 kişiye özel olarak hazırlanan ortopedik tabanlıklar ile verilecek topuk ve ark destekleri ayağa konfor sağlar.

Şimdi harekete geçme zamanı!

FootBalance merkezlerinde detaylı ayak ve taban analizi yaptırarak size önerilen %100 kişiye özel medikal ortopedik tabanlık ve doğru egzersiz ile daha fazla konfor ve sağlık elde edin.

Mükemmel çözüm

%100 BALANCE

%100 BALANCE

Yüksek darbeli aktiviteler için ideal, her aktivitede konforlu destek ve koruma

Yastıklama2 Sertlik1 Ölçüler34 - 52

ürün detay RANDEVU AL

QUICKFIT BALANCE

QUICKFIT BALANCE

Standard genişlikte ayakkabılar için.
Farklı fitness, spor aktiviteleri ve günlük kullanım için harika bir çözüm.

Yastıklama2 Sertlik2 Ölçüler36-48

ürün detay HEMEN SATIN AL

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

futbolcular için kişiye özel ortopedik tabanlık
Sağlıklı egzersizler için ortopedik destek ekipmanları
her adımda eşsiz destek ve konfor
HV3 Bunyon Destek
içe basma ve dışa basma problemleri
50 ülkede 1500 lokasyonda
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!