Baharın Gelmesiyle Spora Dönme Vakti!

Kışın bitişiyle spora dönme vakti yaklaşıyor. Hareketsiz yaşamdan çıkıp doğa yürüyüşleri, koşu, bisiklet vb. sporlar için doğru zaman. Fakat spor hayatına geçişte dikkat edilmesi gereken durumlar da mevcut. Spor hayatıyla birlikte yaralanma riski, yorgunluk ve ağrı şikayetleri yaşamamak için önlemler almak gerekiyor.

Aktif bir spor yaşamına başlamadan önce kontrol edilmesi gereken en önemli konulardan biri ayaklarımız. Tabanlarımızdan başlayarak tüm vücudumuzu bir zincir halkası gibi saran kaslar, tendonlar, kemik ve eklemler kinetik zincirimizi oluşturur. Bu zincirin başlangıcı ise ayaklarımızdır.

Düz taban, yüksek kavis, içe basma, dışa basma, topuk ve aşil tendonu problemleri en yaygın görülen rahatsızlıklardır. Bu ve benzer problemler için ayaklar, kişiye özel hazırlanan bir ortopedik tabanlık ile desteklenmelidir. Aksi taktirde vücutta kalıcı başka sıkıntılar oluşabilir.

Yapılması gereken ise çok basit. Aktif bir spor hayatına başlamadan önce ayak tipinizi öğrenmek üzere uzman bir merkeze gitmelisiniz. Ayak tipinizi ve varsa basış problemlerinizi öğrenmelisiniz. İhtiyacınız olduğu taktirde kişiye özel ortopedik tabanlık kullanmaya başlamanız sizi ileride karşılaşabileceğiniz birçok problemden koruyacaktır. Sizin için hazırlanan %100 kişiye özel tabanlıklarınızı düzenli kullanmanız spor hayatınız için çok önemli.

Web sitemizin Bize Ulaşın bölümünden hemen ücretsiz ayak ve basış analizi hizmetimiz için randevu oluşturabilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam sağlıklı ayaklar ile başlar. Siz de hız, sağlık ve performansınız için bir adım atın!