Ayaklarımız da Yaşlanır mı?

Gelişen teknoloji ve sağlık sektörünün ilerlemesiyle beraber Dünya nüfusunda 65 yaş ve üzeri insanların sayısı da artmaktadır. Yaşlanmayla beraber deri incelmesi, derinin elastikiyetini kaybetmesi, yaraların daha uzun zamanda iyileşmesi gibi faktörler ayaklarımızı da etkiler.

Peki bu süreçte nelere dikkat etmeliyiz? 4 temel başlık adı altında incelemek gerekirse ;

1.Kendinize en uygun AYAKKABIYI seçin
Merkezimizde yapılan ücretsiz ayak analizi ile beraber ayaktaki deformiteler tespit edilir ve günlük yaşam aktiviteleriniz değerlendirilir. Bu doğrultuda alanında uzman fizyoterapistlerimiz sizlere uygun ayakkabı seçmenizde yardımcı olur.

2.Size özel EGZERSİZ planlamanızı öğrenin
Ayak analiz sonucunuza ve sizlerin ağrı şikayetleri doğrultusunda sizlere özel egzersiz tavsiyesi verilir. Bu egzersizleri günlük yaşamınıza dahil edin ve kendinizdeki değişimleri fark edin.

3.Size uygun ÇORAP ürünleri
Analizle beraber ayak tipinize uygun olacak, kompresyon destekli çorap ürünlerimizi deneyebilir ve farkı hissedebilirsiniz.

4.Kişiye Özel Ortopedik TABANLIK
Bir diğer önemli nokta ayakkabınızı kişselleştirmek, yani tamamiyle size özel olmasını sağlamak amacıyla analiz sonrasında sizin için %100 kişiye özel tabanlığınız hazırlanacak ve kullanıma hemen başlayacaksınız.

Ağrılarınızı azaltmak, rahatlatmak ve konforunuzu en yüksek seviyeye çıkarmak için sizlerde bu 4 adımı ihmal etmeyin!!