Ayak Taban Ağrılarınız için alınacak 3 kolay önlem!

Ayak taban ağrılarınızı ciddeye almanız, yaşam kaliteniz için son derece önemlidir. Unutmayın, ayaklarınız vücudunuzun sözcüleridir.
Bunun için ne yapmamız gerekli, 3 kolay önlem!

1) Ayak yapınızı öğrenin.

Genellikle ayaklar kolay ihmal edilir. Ancak bu durum ileride bize ağrı ya da başka rahatsızlıklar olarak dönüş yapacaktır. Ayak tipinizi öğrenmek tam da bu nokta da alınabilecek en iyi önlemlerin başında gelmektedir. Doğru bir sağlık merkezinde yapılacak ayak ve taban analiziniz sayesinde, içe-dışa basma, düztaban, çukur taban veya tüm hatalı ağırlık aktarımlarınızı öğrenebilir. Bu durumların size ayaklarınızda ağrı olarak dönmesine izin vermeden ayak analizi ile sorunu netleştirip, önlemlerinizi alabilirsiniz.

2) Egzersiz yapmak

Yanlış ve dengesiz basışınızı düzenli egzersizle azaltmak mümkün!
Ayak tipinizi öğrendikten sonra mutlaka yapılması gereken şeylerin başında egzersiz gelmektedir. Doğru egzersiz programı sizin daha doğru kas gruplarınızı güçlendirip kullanmanızı sağlar. Güçsüz kasların güçlenmesi ayağın nötral pozisyonuna gelmesini kolaylaştırır. Ortopedik tabanlık kullanımı ve egzersiz birlikte yapıldığında oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır. Düz taban, içe basma, dışa basma, çukur taban vb. hatalı duruşların düzeltilmesinde önemli rol aynar.

3) Doğru Ortopedik Tabanlık Kullanımı

 

Kişiye özel yapılmış ortopedik tabanlıkların en büyük görevi ayağın doğal fonksiyonunu yerine getiremediği durumlarda, tabanlığın bu fonksiyonları yerine getirip ayağı desteklemesidir. Kişiye özel ortopedik tabanlıkla, vücut ağırlığı ayaklarınıza çok daha homojen bir şekilde dağılır. Ağırlık aktarımının sebep olduğu taban ağrılarınız için ortopedik tabanlık kullanımı oldukça pratik ve ulaşılabilir bir çözüm imkanı sunar.
Ayakkabınızın içine kolayca yerleştirebileceğiniz kişiye özel şekillendirilmiş tabanlıklar, her çeşit ayakkabınızı gerçek ortopedik ayakkabılara dönüştürür.
Siz de hayat kalitenizi arttırmak ve bitmek bilmeyen taban ağrılarınızı azaltmak için bu küçük önlemleri alın.  Yaşam kalitenizi iyileştirin, farkı kısa sürede hissedeceksiniz!