Ayak Taban Ağrılarınız için alınacak 3 kolay önlem!

ayak taban ağrılarından kurtulmak için 3 basit önlem
Ayak taban ağrılarınızı ciddeye almanız, yaşam kaliteniz için son derece önemlidir. Unutmayın, ayaklarınız vücudunuzun sözcüleridir.
Bunun için ne yapmamız gerekli, 3 kolay önlem!

1) Ayak yapınızı öğrenin.

Genellikle ayaklar kolay ihmal edilir. Ancak bu durum ileride bize ağrı ya da başka rahatsızlıklar olarak dönüş yapacaktır. Ayak tipinizi öğrenmek tam da bu nokta da alınabilecek en iyi önlemlerin başında gelmektedir. Doğru bir sağlık merkezinde yapılacak ayak ve taban analiziniz sayesinde, içe-dışa basma, düztaban, çukur taban veya tüm hatalı ağırlık aktarımlarınızı öğrenebilir. Bu durumların size ayaklarınızda ağrı olarak dönmesine izin vermeden ayak analizi ile sorunu netleştirip, önlemlerinizi alabilirsiniz.

2) Egzersiz yapmak

Yanlış ve dengesiz basışınızı düzenli egzersizle azaltmak mümkün!
Ayak tipinizi öğrendikten sonra mutlaka yapılması gereken şeylerin başında egzersiz gelmektedir. Doğru egzersiz programı sizin daha doğru kas gruplarınızı güçlendirip kullanmanızı sağlar. Güçsüz kasların güçlenmesi ayağın nötral pozisyonuna gelmesini kolaylaştırır. Ortopedik tabanlık kullanımı ve egzersiz birlikte yapıldığında oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır. Düz taban, içe basma, dışa basma, çukur taban vb. hatalı duruşların düzeltilmesinde önemli rol aynar. 

3) Doğru Ortopedik Tabanlık Kullanımı

Kişiye özel yapılmış ortopedik tabanlıkların en büyük görevi ayağın doğal fonksiyonunu yerine getiremediği durumlarda, tabanlığın bu fonksiyonları yerine getirip ayağı desteklemesidir. Kişiye özel ortopedik tabanlıkla, vücut ağırlığı ayaklarınıza çok daha homojen bir şekilde dağılır. Ağırlık aktarımının sebep olduğu taban ağrılarınız için ortopedik tabanlık kullanımı oldukça pratik ve ulaşılabilir bir çözüm imkanı sunar.
Ayakkabınızın içine kolayca yerleştirebileceğiniz kişiye özel şekillendirilmiş tabanlıklar, her çeşit ayakkabınızı gerçek ortopedik ayakkabılara dönüştürür.
Siz de hayat kalitenizi arttırmak ve bitmek bilmeyen taban ağrılarınızı azaltmak için bu küçük önlemleri alın.  Yaşam kalitenizi iyileştirin, farkı kısa sürede hissedeceksiniz!

İlgili ürünler

3/4 Tabanlık

3/4 Tabanlık

Babet ve orta seviyede topuklu ayakkabılar gibi düşük hacimli ayakkabıların yaratmış olduğu problemleri ve rahatsızlık hissini ortadan kaldırır.

Yastıklama1 Sertlik1

ürün detay

QUICKFIT BALANCE

QUICKFIT BALANCE

Standard genişlikte ayakkabılar için.
Farklı fitness, spor aktiviteleri ve günlük kullanım için harika bir çözüm.

Yastıklama2 Sertlik2 Ölçüler36-48

ürün detay satın al

QUICKFIT BALANCE narrow

QUICKFIT BALANCE narrow

İnce ve dar biçimli ayaklara özel.
Farklı fitness, spor aktiviteleri ve günlük kullanım için harika bir çözüm.

Yastıklama2 Sertlik2 Ölçüler36-48

ürün detay satın al

QUICKFIT CASUAL

QUICKFIT CASUAL

Her çeşit günlük ayakkabı ile uyumlu. Gün boyu tüm aktivitelerde kişiye özel konfor ve destek sağlar.

Yastıklama1 Sertlik1 Ölçüler35-48

ürün detay satın al

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

HV3 Bunyon Destek
50 ülkede 1500 lokasyonda
Blog- yürürken ayaklarınız neden ağrır
Tenis - oyuna odaklan
Emre Yavuz
QuickFİt ile ayakkabılarını dönüştür
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!