Ayak Bileği Koruyucu Desteklerinin Önemi

Ayak bileğimiz, vücudumuzda fonksiyonel olarak görev alan kompleks bir yapıdır. Birçok kas, tendon ve bağlara ev sahipliği yapmaktadır. Aslında ayaklarımızın temel görevi vücudumuzun yükünü taşımak ve yer ile bacak arasındaki yük iletimini dengeli bir şekilde sağlamaktır.
Günümüzde aikido gibi dövüş sporlarından basketbol gibi performans sporlarına kadar branş farketmeksizin birçok farklı dalda ayak bileğinde bağ yaralanmaları görülebilmektedir. Oluşan bu tarz yaralanmalardan sonra kişiye hem koruyucu egzersiz tedavisi hem de koruyucu destekler önerilmektedir. Bu destekler ayak bileğini koruyan ve eklem hareketlerine izin veren, günlük yaşamda kişinin fiziksel aktivitesini rahatsız etmeyecek düzeyde ürünler olmalıdır.

AF7® Ayak bileği desteği, hacimli ve ayak hareketlerini kısıtlayıcı ortezlere karşın hafif, rahat ve kullanışlı olması açısından özel olarak tasarlanmıştır.  Üzerinde herhangi bir kayış, toka, çıtçıt veya bant barındırmaz. Şişmiş ve ödemli ayak bilekleri, ağrılı ayak bilekleri, bağ yaralanmaları ve bunun gibi benzer problemlerin tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca zayıf ayak bileklerini stabilize edebilir, dengeyi iyileştirebilir ve düşmeleri önlemeye yardımcı olabilmektedir.
KZ® Ayak Bileği Sabitleyici Bölgesi, çeşitli klinik bantlama tekniklerine benzemektedir ve dikişsiz bir destek etkisi için dış yan tarafta bulunan Lateral Jel Sabitleyici Çubuk ile desteklenmiştir. K-Zone® teknolojisine sahip bu ürün ayak bileğinizi hareketsiz bırakmadan, eklem hareketlerine destek olarak stabil kalmasına yardımcı olmaktadır. Ayak bileğinizdeki bu özel koruyucu destek ile daha sağlıklı ve kendinizden emin adımlar atabilirsiniz.