Yaz aylarında yapılan 3 büyük hata!

Havaların ısınmasıyla beraber değişen ayakkabı seçimlerimiz ve alışkanlıklarımız ayaklarımız için yorucu olabilir. Peki, ayak sağlığımız için nelere dikkat etmeliyiz? İşte yaz aylarında yapılan 3 büyük hata;

 

1. Yanlış Çorap Seçimi
Sıcak havalarda özellikle ayağın hava alabileceği çoraplar tercih edilmedir. Ayağı terleten ve nemli bırakan çorap ürünlerinden uzak kalmalısınız. Bunun için TA4 Thin Air, ultra ince çorabımızı deneyebilirsiniz.

 

2. Unutulan Ayak Bakımı
Yazla beraber yüz, kol, omuz derken bütün vücuda nemlendirici ve güneş kremleri sürmeye dikkat ediyoruz ancak ayaklarımıza bir türlü sıra gelmiyor. Özellikle cilt kanseri, cildin erken yaşlanması gibi faktörlerinin önüne geçmek için güneş ışığına maruz kalan ayaklarımızı da unutmayalım

 

3. Yazın Tabanlık Kullanımını Bırakmak
Yazın giydiğimiz ince tabanlı ayakkabılar, sandaletler ve terliklerde ayak desteği ve topuk yastıklaması nerdeyse hiç bulunmuyor ve ayaklar dahil bütün vücut kinetik zincirine zarar veriyor. %100 kişiye özel tabanlıklarınızı yaz ayakkabılarında da kullanmayı unutmayınız.  FootBalance ın ince tabanlıklarını deneyerek ayakkabı numaranızı büyütmeden bütün yaz boyunca kullanabilirsiniz.

 

Peki ya siz bunlardan hangilerini tam yapıyorsunuz ?

Uzman fizyoterapist görüşü ve ücretsiz ayak analizi için bizleri 0212 325 88 51 numaralı telefondan çalışma saatleri içerisinde arayabilirsiniz.

Sağlıkla kalın!