Koşucularda Tabanlık Kullanımı Neden Önemlidir?

Koşucularda Tabanlık Kullanımı Neden Önemlidir?

Günümüz temposunda; çoğu kişi günlük hayatın koşturmacasından kurtulmak için günün 1-2 saatini spor yaparak geçirmektedir. Bu spor dallarının en başında da koşu gelmektedir. Kişiler açık havada koşarak hem günlük hayatın stresini atmak ister hem de sağlığı için bir adım atmak...

Koşu hem zihinsel hem bedensel olarak sağlığımız için oldukça faydalıyken, unutulan bazı detaylar spor ve koşu hayatımızı bitirebilmektedir. Önemsenmeyen bu detayların başında ayak sağlığımız gelmektedir. Koşu esnasında düz taban, yüksek kavis, içe-dışa basma ve ağırlık aktarım hataları gibi ayakta sık görülen sorunlar tolere edilmediğinde ciddi sakatlanmalara yol açabilir. Koşuda kişinin ayaklarına binen yük vücut ağırlığının 3-4 katına kadar çıkmaktadır. Bu yük ayak tarafından absorbe edilemediğinde zamanla ayak, ayak bileği, diz ve kalça problemleri olarak kişiye geri döner.

Koşucularda sık görülen yaralanmalara örnekler arasında ayak ve diz ağrısı, shin splints, aşil tendiniti ve stres kırıkları bulunmaktadır. Koşu yaralanmalarında kişiye özgü faktörler yaralanma riskini artırmada önemli rol oynamaktadır. Çeşitli çalışmalarda tanımlanan bu faktörler arasında ayak şekli, koşu deneyiminin olmaması, önceki yaralanma geçmişi, kondisyon düzeyi, vücut ağırlığı, kas gücü, mobilite ve yanlış koşu mekaniği yer almaktadır.

Koşuda alınacak basit önlemler tüm bu sorunların ortadan kalmasına olanak sağlamaktadır. Kişiye özel ortopedik tabanlık ve destek ürünleri kullanımı hem koruma hem de konservatif tedavide önemli bir destek yöntemidir. Özellikle gün sonu yorgunlukları, ayak taban ağrıları, aşil ve diz problemlerine karşı muhteşem bir çözüm imkanı sunacaktır. Ortopedik tabanlık ve destek ürünlerinin en büyük görevi ayağın doğal fonksiyonunu yerine getiremediği durumlarda bu fonksiyonları yerine getirip ayağı desteklemesidir. Bu sayede vücut ağırlığı ayaklarınıza çok daha homojen bir şekilde dağılır. Ağırlık aktarımının sebep olduğu tüm risk faktörleri için ortopedik tabanlık ve destek ürünleri kullanımı oldukça pratik ve ulaşılabilir bir çözüm imkanı sunar.

Sizde sağlıklı adımlar için önleminizi alın. Sporunuzu yaparken sağlığınızı ihmal etmeyin!

Mükemmel çözüm

%100 BALANCE

%100 BALANCE

Yüksek darbeli aktiviteler için ideal, her aktivitede konforlu destek ve koruma

Yastıklama2 Sertlik1 Ölçüler34 - 52

ürün detay RANDEVU AL

QUICKFIT BALANCE

QUICKFIT BALANCE

Standard genişlikte ayakkabılar için.
Farklı fitness, spor aktiviteleri ve günlük kullanım için harika bir çözüm.

Yastıklama2 Sertlik2 Ölçüler36-48

ürün detay HEMEN SATIN AL

QUICKFIT BALANCE narrow

QUICKFIT BALANCE narrow

İnce ve dar biçimli ayaklara özel.
Farklı fitness, spor aktiviteleri ve günlük kullanım için harika bir çözüm.

Yastıklama2 Sertlik2 Ölçüler36-48

ürün detay HEMEN SATIN AL

FS4 Plantar Fasiit Çorap

FS4 Plantar Fasiit Çorap

Ayak yapısını güçlendiren ve Plantar fasya ile beraber, aşırı kullanım yaralanmalarını önleyen tıbbi sınıf teknik bir performans çorabıdır.

ürün detay HEMEN SATIN AL

FS4+ Compression Destek Çorap

FS4+ Compression Destek Çorap

Ayak ve bacak yapısını güçlendiren ve aşırı kullanım yaralanmalarını önleyen performans koşu ve rehabilitasyon kompresyon çorabıdır.

ürün detay HEMEN SATIN AL

TA4 Air Performans Çorap

TA4 Air Performans Çorap

Konfor, dayanıklılık ve su toplama koruması sağlayan bu özel çorap, hava akışını en üst düzeye çıkararak ayaklarınızın serin kalmasını sağlar. Yüksek yastıklı tabanları performansınıza katkıda bulunurken, yüksek topuk sekmesi çorapların ayakkabınızın içinde kaymasını önler.

ürün detay HEMEN SATIN AL

AF7 Ayak Bilek Desteği

AF7 Ayak Bilek Desteği

Şişmiş ayak bilekleri, ağrılı ayak bilekleri ve benzer problemleri tedavi etmek için kullanılabilir. Ayrıca güçsüz ayak bileklerini stabilize eder, denge ve destek sağlayarak düşmeleri önlemeye yardımcı olur.

ürün detay HEMEN SATIN AL

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

futbolcular için kişiye özel ortopedik tabanlık
Sağlıklı egzersizler için ortopedik destek ekipmanları
her adımda eşsiz destek ve konfor
HV3 Bunyon Destek
içe basma ve dışa basma problemleri
50 ülkede 1500 lokasyonda
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!