Kemik İliği Ödemi

Kemik İliği Ödemi

Kemik iliği, kan hücrelerinin oluşumunu sağlayan ve kemiklerin içerisinde bulunan yumuşak ve süngerimsi bir dokudur. Kemik iliğindeki sıvı miktarının artması kemik iliği ödemi olarak adlandırılmaktadır.

Daha çok vücudumuzun yükünü taşıyan ayak bileği, diz ve kalça eklemlerine yakın kemiklerde sık görülmektedir. Ödemin varlığı ile bu yük altında kalan eklemlerde ağrı belirtisi ortaya çıkabilmektedir. Kişi ayakta çok fazla zaman geçiremez. Aktivite ile ağrı artar ve dinlenme ile ağrı çoğunlukla azalır.

Etkilenen bölgeye yük verilmemeye çalışılır. Bu nedenle kişinin yürüyüşünde bozukluk gözlenir.

Hangi durumlarda daha çok ortaya çıkar?

Hamile kadınlarda hormonal nedenlerden dolayı kilo artışı, postüral farklılıklar görülebilmektedir. Ayak bileği ve çevresindeki kemik yapılarına fazla yük biner. Bu fazla yüklerin doğru ve dengeli absorbe edilememesi nedeniyle birlikte hamile kadınlarda kemik iliği ödemi görülebilmektedir.

Kireçlenme (osteoartrit) bir diğer sık karşılaşılan nedenlerin arasındadır. Kireçlenme, daha çok orta yaşlarda karşımıza çıkmaktadır. Yaşlanma ile birlikte eklem kıkırdağında değişiklikler oluşarak yapısı bozulur. Buna bağlı olarak kemiklerin dayanıklılığı azalır ve kemik iliği ödemi oluşabilmektedir.

Bazı durumlarda çarpma ya da travma ile de oluştuğu gözlenmiştir.

Ne yapılmalıdır?

Öncelikli olarak hekiminize danışarak probleminiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmalısınız. Ağrılı dönemde yorucu aktivitelerden kaçınılmalıdır. Ayak basış problemi varlığında ayak bileği, diz, kalça eklemlerine yanlış yük aktarımı oluşmaktadır. Bunu önlemek için kişiye özel olarak hazırlanan ortopedik tabanlık kullanılabilir. Özel destek ürünleri ile birlikte eklem yapılarınızı koruyabilirsiniz.

Mükemmel çözüm

QUICKFIT BALANCE

QUICKFIT BALANCE

Standard genişlikte ayakkabılar için.
Farklı fitness, spor aktiviteleri ve günlük kullanım için harika bir çözüm.

Yastıklama2 Sertlik2 Ölçüler36-48

ürün detay HEMEN SATIN AL

QUICKFIT CASUAL

QUICKFIT CASUAL

Her çeşit günlük ayakkabı ile uyumlu. Gün boyu tüm aktivitelerde kişiye özel konfor ve destek sağlar.

Yastıklama1 Sertlik1 Ölçüler35-48

ürün detay HEMEN SATIN AL

FS4+ Compression Destek Çorap

FS4+ Compression Destek Çorap

Ayak ve bacak yapısını güçlendiren ve aşırı kullanım yaralanmalarını önleyen performans koşu ve rehabilitasyon kompresyon çorabıdır.

ürün detay HEMEN SATIN AL

KS7 Performans Diz Koruyucu

KS7 Performans Diz Koruyucu

Performans ve medikal diz desteği, diz ağrısı ve yaralanmalara eğilimli sporcular ve sedanter bireyler için mükemmeldir. Sıkıştırma Bölgesi Teknolojisi® sayesinde, diz ağrısı ve ödemi tedavi etmeye ve önlemeye yardımcı olan tıbbi sınıf ortopedik diz desteği sağlar.

ürün detay HEMEN SATIN AL

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

futbolcular için kişiye özel ortopedik tabanlık
Sağlıklı egzersizler için ortopedik destek ekipmanları
her adımda eşsiz destek ve konfor
HV3 Bunyon Destek
içe basma ve dışa basma problemleri
50 ülkede 1500 lokasyonda
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!