Ciddi Sakatlık Sonrası, Şampiyon Rafael Nadal !

35 yaşındaki Rafael Nadal 5 saat 28 dakika süren mücadele sonunda rakibini yenerek Avustralya Açık Tek Erkekler şampiyonu oldu. Böylece 21 Grand Slam şampiyonluğuna ulaşarak tüm zamanların en çok grand slam kazanan erkek tenisçisi oldu.

Raket sporunun zirvesinde olan Rafael, 5 ay önce ciddi sakatlık geçirdiği için birçok otorite tarafından 3 ay öncesine kadar tenise dönemeyebilir yorumları yapılmaktaydı. Ancak, mükemmel bir mental ve fiziksel toparlanma ile tekrar adını ilk sıraya yazdırdı. Peki bunun sırrı nedir?

Spor hayatında yaşadığı sakatlıkların ardından multidisipliner bir yaklaşım ile tedavi süreci geçiyor. Bunlardan birisi de kendisine özel olarak tasarlanan ark destekli ve yastıklaması olan tabanlık ve tenis ayakkabısıdır. Halen en iyi desteği ve konforu bulmak için üzerinde çalışmakta.

Rafa’nın aksine, çoğumuz yılda 60’tan fazla profesyonel tenis maçında oynamıyoruz! Ancak ayaklarımız doğru desteklenmediği takdirde, hayatımız boyunca attığımız her adımda ayaklarımızdan başlayarak vücudumuza baskı uygulanıyor. Yaşlarımız ilerledikçe daha uzun süre sağlıklı ve ağrısız kalmamız sadece ayaklarımız için değil, aynı zamanda dizlerimiz, kalçalarımız ve belimiz için de çok önemli.

FootBalance olarak amacımız, size özel şekillendirdiğimiz tabanlıklar ile sağlıklı yaşam tarzını hayatınız boyunca sürdürmenize yardımcı olmaktır. Siz de merkezlerimizden randevu alarak, ücretsiz detaylı ayak ve taban analizi yaptırabilir ağrısız yaşamın keyfini çıkabilirsiniz!