Ayak Bileği Koruyucu Desteklerinin Önemi

Ayak Bileği Koruyucu Desteklerinin Önemi

Ayak bileğimiz, vücudumuzda fonksiyonel olarak görev alan kompleks bir yapıdır. Birçok kas, tendon ve bağlara ev sahipliği yapmaktadır. Aslında ayaklarımızın temel görevi vücudumuzun yükünü taşımak ve yer ile bacak arasındaki yük iletimini dengeli bir şekilde sağlamaktır. 
Günümüzde aikido gibi dövüş sporlarından basketbol gibi performans sporlarına kadar branş farketmeksizin birçok farklı dalda ayak bileğinde bağ yaralanmaları görülebilmektedir. Oluşan bu tarz yaralanmalardan sonra kişiye hem koruyucu egzersiz tedavisi hem de koruyucu destekler önerilmektedir. Bu destekler ayak bileğini koruyan ve eklem hareketlerine izin veren, günlük yaşamda kişinin fiziksel aktivitesini rahatsız etmeyecek düzeyde ürünler olmalıdır. 


AF7® Ayak bileği desteği, hacimli ve ayak hareketlerini kısıtlayıcı ortezlere karşın hafif, rahat ve kullanışlı olması açısından özel olarak tasarlanmıştır.  Üzerinde herhangi bir kayış, toka, çıtçıt veya bant barındırmaz. Şişmiş ve ödemli ayak bilekleri, ağrılı ayak bilekleri, bağ yaralanmaları ve bunun gibi benzer problemlerin tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca zayıf ayak bileklerini stabilize edebilir, dengeyi iyileştirebilir ve düşmeleri önlemeye yardımcı olabilmektedir. 
KZ® Ayak Bileği Sabitleyici Bölgesi, çeşitli klinik bantlama tekniklerine benzemektedir ve dikişsiz bir destek etkisi için dış yan tarafta bulunan Lateral Jel Sabitleyici Çubuk ile desteklenmiştir. K-Zone® teknolojisine sahip bu ürün ayak bileğinizi hareketsiz bırakmadan, eklem hareketlerine destek olarak stabil kalmasına yardımcı olmaktadır. Ayak bileğinizdeki bu özel koruyucu destek ile daha sağlıklı ve kendinizden emin adımlar atabilirsiniz.

Mükemmel çözüm

FS4+ Compression Destek Çorap

FS4+ Compression Destek Çorap

Ayak ve bacak yapısını güçlendiren ve aşırı kullanım yaralanmalarını önleyen performans koşu ve rehabilitasyon kompresyon çorabıdır.

ürün detay HEMEN SATIN AL

AF7 Ayak Bilek Desteği

AF7 Ayak Bilek Desteği

Şişmiş ayak bilekleri, ağrılı ayak bilekleri ve benzer problemleri tedavi etmek için kullanılabilir. Ayrıca güçsüz ayak bileklerini stabilize eder, denge ve destek sağlayarak düşmeleri önlemeye yardımcı olur.

ürün detay HEMEN SATIN AL

Benzer içeriklerden ve tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

futbolcular için kişiye özel ortopedik tabanlık
Sağlıklı egzersizler için ortopedik destek ekipmanları
her adımda eşsiz destek ve konfor
HV3 Bunyon Destek
içe basma ve dışa basma problemleri
50 ülkede 1500 lokasyonda
Alternate Text
Kullanıcı DeneyimleriFootBalance %100 kişiye özel tabanlıklarını kullananlar ne düşünüyor?
Alternate Text
Ücretsiz ayak analizi hizmeti ve %100 kişiye özel ortopedik tabanlık sahibi olmak için en yakın FootBalance Hizmet noktasından randevu alabilirsin!