Blog

Yıl: 2021

Alternate Text

Kronik ayak bileği burkulması için koruma

Aralık 28, 2021

Günlük hayatta en sık karşılaşılan ortopedik yaralanmadan birisi ayak bileği burkulmasıdır. Spor yaparken hatta yürüyüş yaparken bile yere basma sırasında oluşan bir dengesizlikle ayak bileği dönebilir.

devamı
Alternate Text

Çocuklar için ayak analizi ve kişiye özel ortopedik tabanlık

Aralık 22, 2021

Çocukluk çağı tüm hayat döngüsünün en önemli yıllarını oluşturur. Ayak ve ayak bileğiyle ilgili problemler de çocukluk yıllarından itibaren uzman gözüyle iyi değerlendirilmeli ve ihmal edilmemelidir.

devamı
Alternate Text

Halluks Valgus ve Tedavisi

Ekim 21, 2021

Halluks Valgus diğer bir adıyla başparmak çıkıntısı, özellikle kadınların büyük çoğunluğunda 30-40 yaşlarından sonra görülen ve ayak başparmağının içeri doğru dönmesiyle oluşan çıkıntılı şekil bozukluğudur.

devamı
Alternate Text

Yüksek Kavis (Pes cavus) ve Tedavisi

Ekim 08, 2021

Pes Cavus, ayaktaki kemerin çok yüksek olması durumudur. Burada ayağın iç yayının fazla eğilimli ve dikliği görülür. Pes Cavus, genetik olarak geçebileceği gibi, nörolojik bazı hastalıklar sonucu da görülebilir.

devamı
Alternate Text

OS1st TS5 Seyahat Çorabı

Ekim 01, 2021

Uzun seyahatler, masa başında geçen uzun saatler sonrasında vücudunuzun size bazı sinayeller verdiğini hissedebiliyor musunuz?

devamı
Alternate Text

Topuk Dikeni Tedavisi ve Tabanlık

Eylül 22, 2021

Topuk dikeni, calcaneus denilen topuk kemiği altında kalsiyum depolanmasına bağlı zaman içinde sivri bir kemiksi çıkıntı oluşmasına bağlı ortaya çıkan rahatsızlıktır.

devamı
Alternate Text

Aşil Tendonu ve Aşil Tendiniti

Eylül 13, 2021

Aşil tendonu boyunca hissedilen ağrı, hassasiyet ve sertlik, egzersiz sonrasında kötüleşen ağrı veya tendonda kalınlaşma ve şişme gibi problemlerle aşil tendiniti kendini belli eder.

devamı
Alternate Text

Ortopedik tabanlık seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Temmuz 14, 2021

Dünya genelinde yeni nesil ortopedik tabanlıklar artık çok daha ince, esneyebilen formda dizayn ediliyor.

devamı
Alternate Text

Plantar Fasiit için Çözüm ve Egzersiz Önerileri

Temmuz 13, 2021

Plantar fasit, topuk ağrılarının en büyük sebeplerinden biridir. Ayak altı boyunca bulunan plantar fasya adı verilen bağ dokunun topuğa yapışma bölgesindeki iltihaplanmayla karakterize rahatsızlıktır.

devamı
Alternate Text

Ayak Taban Ağrısı Neden Olur?

Temmuz 08, 2021

Ayak taban ağrısı her yaşta ve her bireyde görülebilen, kişinin günlük aktivitelerini engelleyen çeşitli sorunlardan kaynaklanabilen bir durumdur.

devamı
Alternate Text

Ortopedik tabanlıkların fiyatları neden bu kadar farklı?

Haziran 11, 2021

Ortopedik tabanlık ihtiyacınız olduğunu öğrendiniz. Fiyatları araştırıyorsunuz ve karşınızda birbirinden farklı rakamlar var. Hangisi gerçekten ucuz, hangisi pahalı? Sağlığınız söz konusu, hangi seçim sizin için doğru? Kişiye özel ortopedik tabanlık fiyatları neden farklılık gösterir?

devamı
Alternate Text

En iyi ortopedik tabanlık hangisi?

Mayıs 26, 2021

Ortopedik tabanlıklar genel olarak cnc üretim tabanlık ve ısı altında şekillendirilen tabanlıklar olarak 2 çeşittir. FootBalance, dünyada ısı teknolojileri altında ortopedik tabanlıkların hazırlanmasının patent ve teknolojisinin sahibi Finli bir markadır.

devamı
Alternate Text

Düztaban ( Pes Planus ) İçin 3 Egzersiz Önerisi

Nisan 01, 2021

Düztaban halk arasında oldukça sık görülen ayak problemlerinden biridir. Türkiye’de %75’ten fazla kişi düz taban ve bu duruma bağlı ağrı, hassasiyet ve gün sonu yorgunlukları yaşamaktadır.

devamı
Alternate Text

Ayak Deformitelerinin Postüre Etkisi

Mart 26, 2021

İnsan anatomisinin doğası gereği, yere yük aktarımında ayak ve ayak biyomekaniği büyük önem arz etmektedir. Ayak zemine temasının çoğunluğunu 3 nokta üzerinden gerçekleştirmektedir.

devamı
Alternate Text

Tarsal Tünel Sendromu

Mart 12, 2021

Tarsal tünel sendromu (TTS), bacakların en önemli sinirlerinden olan ve Siyatik sinirden ayrılan Posterior Tibial Sinir veya dallarının ayak bileğinin iç kısmında kuvvetli bağların (Fleksör Retinakulum) altında oluşan kanalda sıkışması sonucu ortaya çıkan, nadir görülen bir tuzak nöropatidir.

devamı
Alternate Text

Sağlıklı Kan Dolaşımı İçin Kompresyon Çorap Desteği

Şubat 26, 2021

Kan dolaşımımızın yavaşlamasına neden olan en büyük etken hareketsiz yaşamdır. Gün boyunca masa başında çalışan kişiler, uzun süre araba kullanmak ve gün boyu ayakta kalmak bacaklarda ödeme bağlı şişme, karıncalanma görülmesine neden olmaktadır.

devamı
Alternate Text

Os1st AS6 Performans Kol Desteği ile kaslarını koru

Şubat 22, 2021

Spor hayatımıza dönüşle birlikte uzun süredir hareketsiz kalan vücudumuzu korumak oldukça önemli. Özellikle spor esnasında en çok hareket halinde olan kollarımız, korunması gereken ilk uzuvlardan biri.

devamı
Alternate Text

Vücut Ağrılarınızın sebebi basış problemi olabilir?

Ocak 31, 2021

Akşam evinize geldiğinizde bitmez tükenmez ayak, bacak, kalça ve sırt ağrıları yaşıyorsanız veya ayakkabılarınızın bir bölümü diğer taraflarına göre çok daha hızlı eskiyor ise çok büyük bir ihtimalle basış problemi yaşıyorsunuz!

devamı
Alternate Text

Tenisçilerde Sık Görülen Diz ve Ayak Problemleri

Ocak 19, 2021

Teniste en sık görülen sakatlıklar, kas ve bağlarda meydana gelmektedir.

devamı
Alternate Text

Fiziksel Gelişimde Çocukluk Döneminin Önemi

Ocak 09, 2021

Bir bireyin sağlıklı yaşaması ve olumlu davranışlar kazanması bedensel gelişimi ile çok yakından ilgilidir.

devamı
Alternate Text
Sıkça Sorulan SorularFootBalance kişiye özel ortopedik tabanlıkları
hakkında merak edilen her şey
Alternate Text
FOUNDATION
FOR PERFORMANCE
İlgilendiğin spor dalında FootBalance kişiye özel
ortopedik tabanlıklarının eşsiz faydalarını öğrenmek için
mutlaka göz atmalısın