Voleybol

Footbalance - Volaybol

FootBalance ile en iyi maçınızı oynayın…

Voleybol ani güç patlamasını, iddalı sıçrayışları, ayakların hızlı hareket etmesini, yere güçlü basmayı ve topu rakibe geri göndermek için dönme ve esneme kabiliyeti gerektiren bir spordur.

Ayaklardaki yanlış dizilim bir oyuncunun dayanma gücünü ve darbe emme kabiliyetini düşürür. Ani hareketler, oyuncunun hız altında dengesini korumaya çalışırken bileğini burkulmasına yol açabilir ve ayağın sert zeminde yere çarpması profesyonel oyuncular için dâhi zordur.

Ayak ve ayak bileklerindeki yanlış dizilim vücudun genel duruşunu ve verimliliği etkiler ki bu da, zıplama gücünü, darbe emme kabiliyetini ve stabiliteyi zayıflatır.

Ayaklar düzgün desteklenmediğinde ayak bilekleri, dizler ve kalça içe dönerek doğal darbe emme kabiliyetine zarar verir. Sıçramak ve  yere inmek vücudunuza kendi ağırlığının beş ilâ sekiz katı yük yükler.

Doğru dizilimde olmayan ayaklar, bu kuvvetin yüzde olarak büyük bir kısmını vücudun geri kalanına aktarır ve zamanla eklemlerin erken aşınmasına, yumuşak doku hasar ve ağrısı ile sakatlıklara daha fazla yatkın olmaya yol açar.

Ayağa tam oturmayan ayakkabılar durumu daha da kötüleştirerek ani başlangıçlar, duruşlar ve koşu sırasında kaza veya sakatlanma riskini artırır.

FootBalance ayakkabı iç tabanlıkları, sıçrayışların daha etkin olması, darbe emme özelliğinin daha yüksek olması ve stabilitenin iyileşmesi için ayaklarınızı destekler.

Ayak ve ayak bilekleriniz düzgün dizilimde olduğunda, tüm vücudunuz biyomekanik olarak daha verimlidir. Sıçramak için maksimal güç transferi mümkündür. Yere indiğinizde, ayaklarınız darbeyi olması gerektiği gibi emer ve ayak bileklerine, dizlere ve kalçaya yüklenen gereksiz stresi azaltır. Ayrıca, genel koşu verimliliği artar ve dayanma gücü desteklenir. Kişiye özel olarak eşsiz ayaklarınıza göre şekillendirilen

FootBalance ayakkabı iç tabanlıkları ayakkabılarınızın ayağınıza bir çorap gibi oturmasını sağlar.

/ İlgili Ürünler