Tenis

Oyununuza odaklanın...

Footbalance Tenis

Tenis sakatlık oranının yüksek olduğu bir spordur. İstatistikler her yıl tenis turnuvalarına katılan oyuncuların yaklaşık %30’unun bir tür tenis sakatlanmasına maruz kaldığını göstermektedir. Sakatlık listesinin başında ayak bileği burkulması ve kas zorlanması gelir. Ayak ve ayak bileklerindeki yanlış dizilim genel vücut dizilimini ve verimliliği etkileyerek dengeyi, hızlı dönüş yapma becerisini, esnemeyi, raket savurmayı ve rahatlığı kötü etkiler.

Tenis ani güç patlamasını, ayakların hızlı hareket etmesini, yere güçlü basmayı ve topu rakibe geri göndermek için dönme ve esneme kabiliyeti gerektiren bir spordur.

Ayaklardaki yanlış dizilim bir oyuncunun dayanma gücünü ve darbe emme kabiliyetini düşürür. Tenisin zorunlu kıldığı bir yöne doğru ani hareketler, oyuncunun hız altında dengesini korumaya çalışırken bileğini burkulmasına yol açabilir ve ayağın sert zeminde yere çarpması profesyonel oyuncular için dâhi zordur.

Footbalance Tenis

Tenise bağlı sakatlıkları önlemek ve daha rahat etmenizi sağlamak amacıyla FootBalance, FootBalance ‘Game’ ayakkabı iç tabanlığını geliştirmiştir. FootBalance ‘Game’ daha fazla darbe emecek, daha iyi stabilite sağlayacak ve sakatlığı daha iyi önleyecek şekilde tasarlanmıştır. FootBalance ‘Game’ yeni PORON® XRD™ materyalini barındıran ilk FootBalance ayakkabı iç tabanlığıdır. Darbelere karşı olağanüstü koruma sağlayan, rahat, esnek ve hafif olan PORON® XRD™, yüksek gerilim oranlarında darbeye maruz kaldığında enerjinin %90’ından fazlasını emer.

FootBalance kişiye özel şekillendirilen ayakkabı iç tabanlıkları, tenis ayakkabılarınız ile mükemmel uygunluk sağlar, ayaklarınızın yerini ve dizilimini korur, ayağınızın ayakkabınızın içinde kaymasını önlemeye yardımcı olur ve ayağınızın kenarlarına oturmayan tenis ayakkabılarının sebep olduğu sakatlıkları önler. 

/ İlgili Ürünler