Koşu

FootBalance ile koşmaya devam et…Footbalance Koşu

Koşu esnasında doğru ve verimli bir adım atma şekli yakalamak ve bu şekli koruyabilmek sağlığınızı, performansınızı ve bu spordan uzun süre keyif almanızı önemli ölçüde etkiler.

Footbalance kişiye özel ayakkabı iç tabanlıkları her türlü zeminde daha fazla dayanıklılık, darbe emme ve sakatlıklara karşı koruma ve biyomekanik verimliliğinizi arttırmak amacıyla ayaklarınızı düzgün bir biçimde destekler.

Ayak ve ayak bileklerindeki yanlış dizilim genel vücut dizilimini ve verimliliği etkileyerek stabiliteyi, darbe emme kabiliyetini ve itme gücünü olumsuz etkiler.

Koşarken ayağınız yere her bastığında meydana gelen darbe, vücut ağırlığınızın üç ilâ beş katına veya daha fazlasına eşittir! Yanlış dizilimdeki ayaklar bu darbeyi iyi ememez; kaval kemiklerini, dizleri, kalçayı ve beli boş yere zorlar. Siz koştukça her adımda bu tekrarlanarak strese bağlı sakatlıklara, ağrıya ve eklemlerin çok fazla aşınmasına neden olabilir. Benzer şekilde, yanlış dizilimdeki ayakların stabilitesi daha azdır ve enerjiyi iyi aktarmaz. Kendinizi ittiğinizde yere yönlendirilmesi gereken enerji kaybolur ve bu hareketin harcanmasına yol açar. Genel performans ve dayanıklılık bu durumdan olumsuz etkilenir.

Footbalance Koşu

FootBalance ayakkabı iç tabanlıklarıyla düzgün destek ve dizilim sağlayın

FootBalance ayakkabı iç tabanlıkları darbenin daha iyi emilmesi, daha fazla verimlilik sağlanması ve sakatlıkların  önlenebilmesi için düzgün dizilim sağlar ve  ayaklarınızı destekler.

Genel stabilite ve biyomekanik verimlilik artar. Ayaklarınız, itme gücü sonrasında gücü doğru şekilde yönlendirecek verimli bir kaldıraç oluştururken, darbeyi emmek ve azaltmak için tasarlandığı şekilde çalışır. Dinamik ve patentli FootBalance dolgu malzemesi ekstra enerjiyi ayaklarınıza geri verirken, performansı iyileştirir ve dayanıklılığı artırır.

Eşsiz ayaklarınıza göre şekillendirilen FootBalance %100 kişiye özel ortopedik ayakkabı iç tabanlıkları son derece düşük hacimli koşu ayakkabılarınızla bile mükemmel uyum sağlar.

/ İlgili Ürünler