Hentbol

Footbalance - Hentbol

FootBalance ile daha güçlü ayaklar…

Hentbol sakatlık oranının yüksek olduğu bir spordur Sakatlık listesinin başında ayak bileği burkulması ve kas zorlanması gelir. Ayak ve ayak bileklerindeki yanlış dizilim genel vücut dizilimini ve verimliliği etkileyerek dengeyi, hızlı dönüş yapma becerisini, esnemeyi ve sıçramayı olumsuz etkiler.

Hentbol ani güç patlamasını, ayakların hızlı hareket etmesini, yere güçlü basmayı ve dönme ve esneme kabiliyeti gerektiren bir spordur.

Ayaklardaki yanlış dizilim bir oyuncunun dayanma gücünü ve darbe emme kabiliyetini düşürür. Hentbolun zorunlu kıldığı bir yöne doğru ani hareketler, oyuncunun hız altında dengesini korumaya çalışırken bileğini burkulmasına yol açabilir ve ayağın sert zeminde yere çarpması profesyonel oyuncular için dâhi zordur.

Footbalance - Hentbol

Hentbola bağlı sakatlıkları önlemek ve daha rahat etmenizi sağlamak amacıyla FootBalance, FootBalance ‘Game’ ayakkabı iç tabanlığını geliştirmiştir. FootBalance ‘Game’ daha fazla darbe emecek, daha iyi stabilite sağlayacak ve sakatlığı daha iyi önleyecek şekilde tasarlanmıştır. FootBalance ‘Game’ yeni PORON® XRD™ materyalini barındıran ilk FootBalance ayakkabı iç tabanlığıdır. Darbelere karşı olağanüstü koruma sağlayan, rahat, esnek ve hafif olan PORON® XRD™, yüksek gerilim oranlarında darbeye maruz kaldığında enerjinin %90’ından fazlasını emer.

FootBalance kişiye özel şekillendirilen ayakkabı iç tabanlıkları, ayakkabılarınız ile mükemmel uygunluk sağlar, ayaklarınızın yerini ve dizilimini korur, ayağınızın ayakkabınızın içinde kaymasını önlemeye yardımcı olur ve ayağınızın kenarlarına oturmamaktan kaynaklanan sakatlıkları önler. Ayağınızı bir çorap gibi saran ayakkabılarınız ile mükemmel uyumlu tabanlıklarınız sizin için vazgeçilmez olacaklardır.

/ İlgili Ürünler