Futbol

FootBalance ile daha iyi bir oyun oynayın...

Footbalance Futbol

Futbol, ayaklarınız ve ayak bilekleriniz için zorlayıcıdır. FootBalance kişiye özel ayakkabı iç tabanlıkları dayanıklılık ve stabilitenin daha iyi olması, darbelerin daha iyi emilmesi ve topun daha iyi kontrol edilmesi için biyomekanik verimliliği iyileştirmenize yardım etmek amacıyla ayaklarınızın altını düzgün destekler.

 Ayak ve ayak bileklerindeki yanlış dizilim genel vücut dizilimini ve verimliliği etkileyerek dayanma gücünü, kontrol ve stabiliteyi olumsuz etkiler.

 Ayak altı düzgün desteklenmediğinde, ayaklar içe doğru dönerek, şut atarken ayaklarınızın “pes etmesine”; güç, doğruluk ve top kontrol kabiliyetinin azalmasına neden olur. Depar sırasında ve yönünüzü ani ve hızlı değiştirdiğinizde, güç, yanlış biçimde yere yönlendirilir ve enerjinizi boşa harcar.

Footbalance Futbol

Bir oyuncu maç sırasında yaklaşık 10 km veya daha fazla mesafe koşar. Her adımın vücutta yarattığı darbenin etkisi kendi vücut ağırlığının üç ilâ beş katına eşittir. Yanlış dizilimdeki ayaklar, bu darbenin büyük bir kısmını vücudun geri kalanına aktararak diz, kalça ve beldeki kas gerginliğini artırır. Bu durum zamanla strese bağlı sakatlanmalara, eklem yüzeylerinin aşınmasına ve ağrıya sebep olabilir.

FootBalance Performans modeli çok düşük iç hacimli futbol kramponlarına için özel tasarlanmıştır, yalnızca 42 gr. ağırlığındadır. Ayağınızı bir çorap gibi sarar.

FootBalance kişiye özel ortopedik tabanlıklar; daha iyi bir top kontrolü, itme gücünden daha çok verim sağlanması ve şokun daha iyi emilmesi için ayaklarınızı destekler.

.

/ İlgili Ürünler