Bisiklet

FootBalance ile rahat sürüşün keyfini çıkarın...

Footbalance Bisiklet

Bisiklette güç ve kontrolünüzü, ayaklarınız ve pedallar arasındaki etkileşimin ne kadar iyi olduğu belirler. FootBalance kişiye özel ayakkabı iç tabanlıkları bisiklet ulaşımı, yol bisikleti yarışları, dağ bisikletçiliği veya downhill sürüş sırasında, bir yandan kan dolaşımınızın iyi ve ayaklarınızın rahat olmasını sağlarken, diğer yandan daha iyi güç transferi ve verimlilik için ayaklarınızı düzgün biçimde destekler.

Ayak ve ayak bileklerindeki yanlış dizilim genel vücut dizilimini ve verimliliği etkileyerek güç transferini, rahatınızı ve dayanaklılığınızı olumsuz etkiler.

Bisiklet sürerken, dakikada 80-100 kez pedal çevirirsiniz. Her pedal indirişinizde desteklenmeyen ayak kemeri çökerek güç transferi ve verimliliği düşürür. Kalça ve dizler içe doğru dönerek vücut formunun kötü olmasına, sırt ağrısına ve daha fazla güç kaybına sebep olur. Bu durum, saatte 3600 ilâ 5400’den fazla pedal vuruşunda, ayak bileklerinde, dizlerde ve kalçada yinelenen strese, ağrıya ve eklemlerin erken aşınmasına neden olur.

Pedal kilitleri enerji transferini artıran sert bir platform oluşturur. Ne yazık ki, bu sertlik ayakları içe doğru daha fazla zorlayabilir ve böylece, uzun mesafede ayağın ağrımasına veya uyuşmasına yol açabilir. Pedal kilitleriniz gerektiğinden daha küçük olduğunda ya da eşsiz ayak şeklinize uymadığında bu etki çok daha kötüdür.

Footbalance Bisiklet

FootBalance % kişiye özel ayakkabı iç tabanlıklarıyla düzgün dizilim

Ayaklarınız düzgün desteklendiğinde ve düzgün dizilim sağlandığında, vücut mekaniğiniz iyileşir. Genel vücut dizilimi ve formu daha verimli hâle gelir ve böylece, strese bağlı sakatlıkları ve eklemlerin erken aşınmasını önlerken, enerjinizi de muhafaza eder. Ayak kemerleriniz çökmez ve ön ayak dengeniz iyileşir. Ayaklar üzerindeki gereksiz baskı azalarak daha iyi ve daha uzun bir sürüş keyfi için kan dolaşımını kolaylaştırır.

Kişiye özel ayakkabı iç tabanlıklarımız, gereğinden küçük pedal kilitlerine ihtiyaç duymaksızın pedalla teması artırır ve sıçramaları azaltır. Pedallara maksimum güç uygulamanızı sağlayacak sertlik ve tutulumu elde edersiniz. Daha yumuşak olan bisiklet ayakkabılarının performansını iyileştirebilir ve yarışlarda kullanılan pedal kilitlerinin daha rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

Eşsiz ayaklarınıza göre şekillendirilen FootBalance ayakkabı iç tabanlıkları, üstün rahatlık, performans ve temas sunmak için tüm bisiklet ayakkabılarınızı ihtiyaçlarınıza uygun hâle getirir. Her sürüşten daha fazla keyif alın. FootBalance kişiye özel ayakkabı iç tabanlığı farkını bizzat test edin!

/ İlgili Ürünler