Basketbol

FootBalance ile en iyi maçınızı oynayın...

Basketbol iddialı sıçrayışlar, hızlı hareketler ve ani duruşlarla doludur ve bu durum, sakatlık riskinin yüksek olduğu anlamına gelir. FootBalance kişiye özel ayakkabı iç tabanlıkları, darbe emme ve sakatlıklara karşı koruma kabiliyetinin ve size sağladığı stabilitenin daha iyi olması için ayaklarınızı düzgün destekler.

Ayak ve ayak bileklerindeki yanlış dizilim vücudun genel duruşunu ve verimliliği etkiler ki bu da, zıplama gücünü, darbe emme kabiliyetini ve stabiliteyi zayıflatır.

Ayaklar düzgün desteklenmediğinde ayak bilekleri, dizler ve kalça içe dönerek doğal darbe emme kabiliyetine zarar verir. Normalde, zıplayıp yere inmek vücudunuza kendi ağırlığının beş ilâ sekiz katı yük yükler. Doğru dizilimde olmayan ayaklar, bu kuvvetin yüzde olarak büyük bir kısmını vücudun geri kalanına aktarır ve zamanla eklemlerin erken aşınmasına, yumuşak doku hasar ve ağrısı ile sakatlıklara daha fazla yatkın olmaya yol açar.

Ayağa tam oturmayan ayakkabılar durumu daha da kötüleştirerek ani başlangıçlar, duruşlar ve koşu sırasında kaza veya sakatlanma riskini artırır.

FootBalance ayakkabı iç tabanlıklarıyla düzgün destek, dizilim ve uyum sağlayın

FootBalance ayakkabı iç tabanlıkları, sıçrayışların daha etkin olması, darbe emme özelliğinin daha yüksek olması ve stabilitenin iyileşmesi için ayaklarınızı destekler.

Ayak ve ayak bilekleriniz düzgün dizilimde olduğunda, tüm vücudunuz biyomekanik olarak daha verimlidir. Sıçramak için maksimal güç transferi mümkündür. Yere indiğinizde, ayaklarınız darbeyi olması gerektiği gibi emer ve ayak bileklerine, dizlere ve kalçaya yüklenen gereksiz stresi azaltır. Ayrıca, genel koşu verimliliği artar ve dayanma gücü desteklenir. Kişiye özel olarak eşsiz ayaklarınıza göre şekillendirilen

FootBalance ayakkabı iç tabanlıkları, basketbol sahasında en iyi maçınızı oynamanıza yardımcı olmak için, basketbol ayakkabılarınızın ayağınıza bir çorap gibi oturmasını sağlar.

/ İlgili Ürünler