FAYDALARI VE EŞSİZ ÖZELLİKLERİ

İnsanların %75’i yanlış basış problemi yaşarlar, çoğu zaman farkına dahi varmazlar.

Gün boyu süren ayak, topuk, ayak bileği, diz, kalça, sırt ve omurga ağrıları yanlış bastığınızın habercileri olabilirler. Beraberinde plantar fasiit, halluks valgus, morton nöroması, topuk dikeni, aşil tendon, içe, dışa basma, düz taban gibi çok belirgin problemlerde vücut ağırlığımızı zemine doğru, dengeli ve homojen aktaramamaktan kaynaklanabilirler.

FootBalance’ın amacı insanları daha çok hareket etmeye, ayakları üstünde konfor ve sağlık ile daha güçlü durmaya teşvik etmektir.

FootBalance’ın eşsiz patentli ısı teknolojisi ile sağlık uzmanı sadece 10 dakika içinde ayak analizinizi yapar, %100 kişiye özel ortopedik tabanlığınızı şekillendirir. Merkezimizden tabanlığınız ile beraber ayrılırsınız.

Günlük kullanımdan, rekabetçi sporlara ve yüksek performans gerektiren aktivitelere kadar her alanda kullanabileceğiniz farklı ürünlerimiz vardır.

Kişiye özel şekillendirilen patentli ürünlerimiz alt bacakta sık rastlanan hatalı duruşların düzeltilmesine yardım etmek üzere ayağın düzgün dizilimini destekler ve tüm vücut için sağlam bir temel teşkil eder. Esnek tabanlık çekirdeği, bir yandan kişiye özel şeklini korurken, bir yandan da dinamik geri besleme sağlayacak kadar esnektir. Bu dinamik destek, ayakları aktif tutmakta ve doğal ayak hareketlerine ve her adımda enerjinin artmasına olanak sağlamaktadır.

DÜŞÜK BİR MEDİAL KEMER İÇE BASMA RİSKİ DOĞURABİLİR

Niçin FootBalance
Fazla Pronasyon Supinasyon FootBalance
Niçin FootBalance

Ortopedik Tabanlıklarımızın Faydaları

  • Sağlıklı ve dengeli basmanıza yardımcı olur. İdeal biyomekanik ve doğru duruşu kolaylaştırır.
  • Ayağın doğal hareketini destekler ve teşvik eder. 6-9 derece arasında her adımda esneyerek tabanı aktif olarak geri besler, ayağın doğal fonksiyonuna katılır, çok konforludur.
  • Ayakla ilgili sakatlanmaları önlemeye yardımcı olur. Koruyucu ve destekleyicidir.
  • Ayakkabı konforunu arttırır, daha güçlü ayakların oluşmasına yardımcı olur. Aykkabılarınızı kişiselleştirir.
  • Sağlıklı ve dengeli basmanız ile beraber performansınızı arttırır.

Ortopedik Tabanlıklarımızın Özellikleri

  • Maksimum hijyen için dayanıklı, antibakteriyel D-200 gümüş İyon kumaş ile kaplıdır
  • Çok ince, hafif ve şıktır. Her ayakkabınız ile mükemmel uyum sağlar.
  • Ayakkabı numaranızı büyütmez. Bir ayakkabıdan diğerine kolayca taşınır.
  • Farklı kullanım ihtiyaçlarına göre farklı yastıklama ve sertlik derecelerinde tabanlıklar vardır. Medikal, Spor ve Sporcu, Günlük kullanım.
  • Tabanlıklar dinamiktir. 6-9 derece arasında her adımda esneyerek tabanı aktif olarak geri besler. Tabanlık esneyebilir dinamik çekirdeği ve EVA yastıklaması sayesinde ayağın doğal fonksiyonuna katılır, bu nedenle çok konforludur.
Niçin FootBalance

Vücut birbirine bağlı kısımlardan oluşan kinetik bir zincirdir. Ayaklar ve ayak bilekleri bu zincirin temelini oluşturur.

10 Dakika İçinde Ayak Analizi + Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık

FootBalance ayakkabı iç tabanlıkları, her bir kullanıcı için yapılan kişisel ve profesyonel ayak analizine dayanarak kişiye özel şekillendirilen tabanlıklardır.

Niçin FootBalance

Podoskopumuz kullanılarak hastanın ayakları analiz edilir.

Niçin FootBalance

FootBalance FitPro yazılımı kullanılarak hastanın dizilim ayarının yapılması için ayakların ve bileklerin resmi çekilir.

Niçin FootBalance

Kişiye özel ayak analizi raporu hastanın e-postasına gönderilir.

Niçin FootBalance

Isıtılan ayakkabı ortopedik tabanlıkları, her ayak için ayrıca ve kullanıcının ayakları düzgün bir dizilime getirilerek şekillendirilir.

Niçin FootBalance

Her ayakkabı ortopedik tabanlığı şekillendirildikten sonra, kullanıcının ayağındaki doğal kemer yapısına tamamen uyup uymadığını doğrulamak için kontrol edilir.

Niçin FootBalance

Eğitimli FootBalance uzmanı, ayakkabı ortopedik tabanlıkların tavsiye edilen ayakkabılara mükemmel uyum sağladığından emin olur.